Liepājas “Lauku sēta pilsētā” vairo mīlestību pret laukiem

GalerijaPrint

Liepājas un Saldus puses lauku attīstības konsultanti 24. februārī ikmēneša tikšanās laikā viesojās zaļajā tirdziņā “Lauku sēta pilsētā”, ko izveidoja un kura darbību koordinē biedrība “Liepājas Optimistu pulks”.

Biedrības darbība ir ļoti nozīmīga, un tā nodrošina ne tikai iespēju pircējiem satikties pa tiešo ar produkcijas audzētāju un ražotāju, bet arī saglabā un popularizē zaļās dzīves idejas principus, rosina un organizē projektus un aktivitātes dabas, kultūras mantojuma un lauku sētu tradīciju saglabāšanai.

Projekta “Lauku sēta pilsētā” pirmsākumi meklējami pirms septiņiem gadiem, kad 2009. gada marta mēnesī bijušās auto stāvvietas vietā Liepājas Velnciemā, Skuju iela 5/7 vārtus vēra lauku zaļais tirdziņš.

Šobrīd tā ir vieta, kur divas reizes nedēļā augstvērtīgus produktus piedāvā iegādāties ap 30 saimniecībām un mājražotājiem no Liepājas, Pāvilostas, Grobiņas, Aizputes, Durbes, Nīcas, Rucavas, Kuldīgas un Saldus novada. Piedāvājuma klāstā ir dārzeņi, āboli, bumbieri, piena produkti (piens, biezpiens, siers u. c.), olas, maize un konditorejas izstrādājumi, bioloģiskie griķi un to izstrādājumi, gaļas produkti, gaļas kūpinājumi, svaigas un kūpinātas zivis, medus, putni, dzijas, košumaugi un citi lauku labumi.

Katru saimniecību, pirms tā tirdziņā uzsāk savu darbību, klātienē apmeklē biedrības biedri. Tirdziņā bieži viesi ir Pārtikas veterinārā dienesta darbinieki. Un tai pašā laikā nenoliedzami svarīgāko vērtējumu, dod paši pircēji, kuri izsmaržo, izgaršo un nāk atkal.

Projekta “Lauku sēta pilsētā” neatņemama daļa ir dažādu izglītojošu un izklaidējošu kultūras pasākumu rīkošana, līdzdalība Liepājas pilsētas rīkotajos pasākumos, piemēram, Līvas ciema svētkos, izstādē “Ražots Liepājā”, Stinšu svētkos un citos pasākumos. Biedrības “Liepājas Optimistu pulks” biedri veido aktīvu sadarbību ar Liepājas skolām un Kurzemes puses mazpulcēniem. Tas viss kopumā arī pilsētas bērniem un ģimenēm palīdz izjust lauku dzīvi un rada izpratni par lauku sētas tradīcijām.

Kad esam izstaigājuši un arī iegādājušies dažādus labumus un gardumus, tiekam uzcienāti uz patiesi garšīgu un ļoti sātīgu zupu – laša soļanku, kas tapusi tepat no tirdziņā esošo saimniecību piedāvātā.

Noslēgumā pateicamies par sirsnīgu uzņemšanu un apņemamies noteikti vēl atgriezties un aicināt ikvienu izmantot iespēju apmeklēt Liepājas “Lauku sētu pilsētā”, un tieši no saimniecībām iegādāties lauku labumus un ražotos gardumus.

Dodoties projām, ir nenoliedama atziņa, ka tas viss, kas šobrīd ir izdarīts un ko biedrība “Liepājas Optimistu pulks” vēl iecerējusi, ir, iespējams, pateicoties biedrības biedru aizrautībai, nesavtīgam darbam un neizmērojamai mīlestībai pret laukiem.

Zaļais tirdziņš “Lauku sēta pilsētā” (Skuju iela 5/7, Liepāja) aicina katru trešdienu no plkst. 14 līdz 18 un katru sestdienu no plkst. 10 līdz 14, neskatoties uz laika apstākļiem un svētku dienām.

Ar prieku, ar gaismu, sirds mieru un labestību visa gada garumā – gaidīsim ikvienu savā “Lauku sētā”.

Aleksejs Kačanovs,

LLKC Liepājas nodaļas uzņēmējdarbības konsultants

Foto galerija: 

Pievienot komentāru