Mājražotāji tiekas seminārā Raunā

GalerijaPrint

LLKC Cēsu nodaļa 8. jūnijā rīkoja izglītojošu semināru Raunā, uz kuru tika aicināti mājražotāji. Atsaukušies bija tuvējie ražotāji, kuri savu darbību jau uzsākuši, gan arī tie, kuri vēl tikai plāno uzsākt mājražošanu.

Semināra pirmā daļa tika veltīta tēmai par normatīvo aktu prasībām, kuras ražotājiem jāievēro un kuru ievērošanu kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests. Lektore Modrīte Zieda-Ziediņa (biedrības “Vides kvalitāte” lauksaimniecības inspektore) sniedza atbildes uz daudziem aktuāliem jautājumiem gan par ražošanu, augu un dzīvnieku izcelsmes produktu pārstrādi, derīguma termiņiem, iepakojumu un preču marķēšanu, gan par reģistrāciju un vispārējiem nosacījumiem likumdošanā. Esošajiem mājražotājiem šī bija lieliska iespēja uzzināt jaunumus, izmaiņas un “atsvaidzināt” savas zināšanas, bet topošajiem ražotājiem šī bija ļoti svarīga mācību diena, jo tik laba iespēja dzirdēt visu svarīgo informāciju vienkopus nerodas bieži. Dalībniece Guna no Rīgas atzina, ka seminārā sniegtās zināšanas ir daudzpusīgas un ļoti noderīgas, uzsākot darbību.

Mājražotāji uzzināja par iespējām finansējuma piesaistei no Lauku attīstības plāna pasākumiem, vietējo pašvaldību atbalstu uzņēmējdarbībā, aizņēmumu piedāvājumu un informāciju par LEADER projektu īstenošanu.

Biedrības “Slow Food Straupe” dibinātāja un biedrības “Vesels pilsētā un laukos” valdes priekšsēdētāja Astrīde Rozīte dalījās gūtajā pieredzē gan Straupē, gan Itālijā, Vācijā un citās valstīs, kā savu saražoto produkciju tirgotājam parādīt, pasniegt un prezentēt publiskajā telpā. Fotoattēlos tika rādīts, kā pircējs produktu uztver, novērtē, cik svarīgs ir paša tirgotāja tēls un prasme savu produktu izcelt. Šis seminārs ne vienam vien ražotājam lika pārdomāt savu un produkcijas tēlu, par detaļām produkta iepakojumā, dizainā un tirdzniecības vietas noformējumā.

Pirms neilga laika Raunas centrā vecās aptiekas mājā ar vietējās pašvaldības atbalstu divas uzņēmīgas jaunietes atvērušas vietējo produktu veikaliņu, izvietojot SIA “Latvijas ķiploks” ražotni un veikaliņu. Īpašniece Sintija Rude dalījās savā pieredzē par uzņēmējdarbības uzsākšanu, ražotnes un tirdzniecības vietas izveidošanu. ”Latvijas ķiploka” telpas iekārtotas vienkārši, bet ļoti gaumīgi, mājīgi un latviski. Veikaliņā tiek tirgoti arī citu Raunas novada ražotāju produkti. Ekskursantu grupām tiek piedāvātas arī dažādas produktu degustācijas. Šobrīd pieprasītākā esot “Ķiploku mērija”, kurai ir īpaša “Latvijas ķiploka” izveidota recepte. Sintija saka, ka plānu vēl esot daudz un lieli. Bet par līdz šim paveikto jāsaka arī liels paldies ģimenēm, gan Sintijas, gan Ineses (Inese Krūklīte, SIA “Latvijas ķiploks” otra īpašniece), kuras ļoti daudz palīdzējušas “Latvijas ķiploka” izaugsmē. Iepriekš Sintija daudzkārt ir piedalījusies LLKC rīkotajās mācībās, semināros, jauniešu programmā, kā arī vietējās rīcības grupas “Cēsu rajona lauku partnerība” mājražošanu veicināšanas projektu aktivitātēs. Sintija iesaka arī citiem, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, izmantot iespēju un doties uz mācībām un semināriem.

Arī mums, LLKC Cēsu konsultāciju birojam liels prieks, ka seminārā varējām sniegt klausītājiem vērtīgu informāciju un esam saņēmuši labus vārdus un ieteikumus semināru tēmām, kuras klausītājiem ir aktuālas. Priecājamies par “Latvijas ķiploka” sasniegumiem un vēlam veiksmi turpmākā darbībā. Mēs ceram, ka daudzi no semināra dalībniekiem smēlās iedvesmu no “Latvijas ķiploka” veiksmes stāsta un iedvesmosies arī paši radīt savus veiksmes stāstus. Lai izdodas!

Gunda Veļika,

LLKC Cēsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru