Mārītes Baltiņas ziedu bagātība Rankas pagastā

GalerijaPrint

Mārīte un Vilnis Baltiņi Gulbenes novada Rankas pagasta “Ezeriņos” saimnieko pašu izlolotā ziedu un stādu valstībā. Baltiņu ģimene te sāka saimniekot 1996. gadā, pievēršoties puķkopības nozarei un pakāpeniski palielinot siltumnīcu platības. Galvenie darbības virzieni ir vasaras puķu audzēšana, nedaudz arī dārzeņu dēstu audzēšana. Šobrīd pašā plaukumā un krāšņumā ir puķes un stādi piecās siltumnīcās, kuru kopējā platība ir ap trīs simtiem kvadrātmetru.

Vīrs Vilnis saimniecībā atbild par siltumnīcu kurināšanu, malkas sagādi, ūdens apgādi un transportu izbraukuma tirdzniecībai. Mārītes pārziņā ir puķu šķirņu izvēle, augu aprūpēšana, kā arī tirdzniecība. Siltumnīcās darba sezona sākas jau janvārī ar sēklu sēšanu un piķēšanu. Martā  Mārīte un Vilnis potē rozes. Rožu klāstā ir klājeniskās rozes, floribundrozes, kā arī tējhibrīdrožu šķirnes. Klientiem vasaras puķu piedāvājuma klāstā ir septiņu šķirņu podu puķes: kalibrahojas, leduspuķes, begonijas, bideni, solēnijas, gauras, eiforbijas, kufejas, petūnijas, lobēlijas, sanvitālijas, lauvmutītes,akmeņsēkles, vasaras dālijas, samtenes, neļķes, salvijas, verbenas, asteres, glehomas, pļavas zeltenes, mekardonijas, alises, heliotropi. Dārzeņu stādu izvēlē ir salātu, kāpostu, pētersīļu, seleriju, tomātu, gurķu, ķirbju, kabaču, kolrābju dēsti. Tomāti vien ir četrdesmit šķirnes, pašai saimniecei vislabāk garšo “Carmello” un “Apelsīna” šķirnes tomāti. Savas ģimenes vajadzībām audzē arī krūmmellenes un vīnogas. Darbi siltumnīcās ilgst līdz pat novembrim – ar rožu sagatavošanu ziemošanai, podu mazgāšanu, dezinficēšanu.

Saimniekošanas sākumā gan dārzeņus, gan puķes Mārīte audzējusi savas ģimenes vajadzībām. Palielinoties sortimentam, apgādāti arī kaimiņi. Tagad jau piecus gadus savu produkciju Mārīte piedāvā tirdziņos tuvākajā apkārtnē, Gulbenē, Jaunpiebalgā. Visu ziedu krāšņumu gan vislabāk izbaudīt uz vietas saimniecībā.

Mārīte aktīvi piedalās arī pagasta sabiedriskajā dzīvē. Jau trīsdesmit astoņus gadus viņa dzied Rankas pagasta sieviešu vokālajā ansamblī “Menora”, – tā ziedu un dziesmas skaistums savijies daudzkrāsainībā.

Anita Rozenberga,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru