Mēmeles jāšanas sporta klubā – darbs un talants vienuviet

GalerijaPrint

Biedrība “Mēmeles jāšanas sporta klubs” dibināta 2010. gada 28. jūnijā.  Tās darbībā iesaistās tuvāko novadu bērni un jaunieši ar ģimenēm. Sportā, apmācībās, veselības uzlabošanā un brīvā laika pavadīšanā tiek izmantoti biedrības biedriem  piederošie zirgi un poniji.

Biedrības aktīvā darbība, ES projektu īstenošana, staļļa ikdienas “dzīves” organizēšana, kā arī jauno jātnieku izaugsme un sasniegumi ir neatlaidīga un mērķtiecīga darba rezultāts. Tā ir vērtīga pieredze, ar ko biedrības vadītāja Velga Marčenkova labprāt dalās. Biedrības “Mēmeles jāšanas sporta klubs” stallī iedvesmu un noderīgas atziņas guvuši arī LLKC Bauskas biroja rīkoto pasākumu „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” un “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem”dalībnieki, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti.

Klubs apmeklē sabiedriskos pasākumus, kuros ar zirgiem un ponijiem tiek vizināti bērni. Pirms četriem gadiem biedrība uzsāka sadarbību ar Pamūšas speciālo internātskolu. Divas reizes nedēļā bērni apmeklē biedrību „Mēmeles jāšanas sporta klubs”, lai iepazītos ar zirgiem un ponijiem, tīrītu tos, vingrotu un dotos nelielās izjādēs. Bērnu ieguvums ir tas, ka jāšanas sports ir viena no labākajām fiziskajām nodarbēm ķermenim, šī aktivitāte nāk par labu sirds un asinsvadu sistēmas darbībai, kā arī muskuļu kondīcijai. Jāšana attīsta jātnieka koordinācijas spēju, paaugstinās uzmanības koncentrācija, uzlabojas atmiņa. Ieguvums ir gan ķermeņa fiziskie uzlabojumi, gan arī psiholoģiskie labumi. Biedrība lielu uzmanību pievērš tieši tam, lai zirgi un poniji būtu pieejami bērniem no dažādiem sociāliem  slāņiem, kā arī attīstības līmeņiem. Iespēju robežās katra no šīm grupām var gūt sev labumu un uzlabot savu dzīves kvalitāti. Veicinot sadarbību ar skolām un bērnudārziem, plānots, ka apmeklējumu skaits rudenī un pavasarī varētu būt par vairāk nekā 750 bērni/jaunieši.  Biedrībai ļoti svarīgi ir attīstīt un popularizēt Bauskas novadā jāšanas sportu. Katru gadu kluba biedri aktīvi piedalās dažāda līmeņa sacensībās. Vidēji sezonā tiek apmeklētas vismaz 20 dažāda līmeņa sacensības. 

Ar Mēmeles jāšanas sporta kluba komandu var iepazīties biedrības mājaslapā memelesjsk.wordpress.com, te lasāms arī par svarīgākajiem notikumiem un sportisko duetu panākumiem sacensībās.

Biedrība 2012. gadā piedalījās Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības ( ELFLA) atklātajā projektu konkursā pasākumam “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” aktivitātē “Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide brīvā laika pavadīšanas dažādošanai”. Projekta mērķis bija zirgu pārvadājamās piekabes iegāde, un tā tika apstiprināta 2012. gada nogalē.

Biedrība piedalījās  arī ELFLA atklātajā projektu konkursā pasākumam “Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” aktivitātē “Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide pakalpojumu pieejamībai un sasniedzamībai pakalpojumu sniegšanas vietā vietējiem iedzīvotājiem”. Projekta mērķis bija izveidot treniņu laukumu un ģērbtuvi sportistiem, labierīcības un dušas telpu. Projekta ietvaros tika ierīkota  ģērbtuve ar skapīšiem, lai sportistiem būtu kur novietot savas drēbes un inventāru. Projekts tika apstiprināts 2013. gada  rudenī.

Dace Griķe,

LLKC Bauskas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru