Nozīmīga ir iespēja iepazīt novadā strādājošos uzņēmējus

LLKC Daugavpils nodaļa 27. martā rīkoja informatīvo tikšanos Zemgales vidusskolā, kas atrodas Daugavpils novada Demenes pagastā. Pasākuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar daudzpusīgām uzņēmējdarbības iespējām laukos, uzzinot gan par tradicionāliem, gan netradicionāliem lauksaimniecības veidiem. Skolēni labprāt iesaistījās diskusijās, atbildēja uz dažādiem atjautības un zināšanu pārbaudes jautājumiem par lauksaimniecību. Nozīmīga šādās tikšanās reizēs ir iespēja iepazīt novadā strādājošos uzņēmējus.

Skolēnu izglītojošajā seminārā piedalījās Daugavpils novada zemnieku saimniecības “Vetiņi” īpašnieks Andrejs Elksniņš, kurš nodarbojas ar veterinārmedicīnu, un kokapstrādes uzņēmuma īpašnieks Andrejs Plisko.

Par veterinārmedicīnu un dzīvniekiem Andrejs Elksniņš runā ļoti aizrautīgi un ar ieinteresētību, kā viņš pats apliecina – tā ir viņa sirdslieta, aicinājums un dzīvesveids. Viņš stāsta, ka vecāki palīdzēja izvēlēties šo profesiju, jo viņam ļoti patīk dzīvnieki. Andrejs stāsta, ka viņš ir viens no pirmajiem Pašvaldības stipendiju konkursantiem, kurš ir apņēmies pēc studiju beigšanas atgriezties dzimtajā pusē, lai strādātu par veterinārārstu. 

Andrejs Plisko, individuālā kokapstrādes uzņēmuma “Katrina 23” vadītājs skolēniem pastāstīja par savu uzņēmumu un par to, kā radās ideja. “Ideja radās, kad strādāju ārzemēs, braucot no Anglijas caur Poliju, ievēroju gar ceļmalām daudz dažādu koka izstrādājumu – dārza rotaļlietas. Kad atgriezos Latvijā, nolēmu izmēģināt spēkus šajā amatā un tas man kļuva par vaļasprieku,”  stāsta Andrejs. IK “Katrina 23” aktīvi piedalās Daugavpils novada gadatirgos, 2014. gadā Andrejs ir apbalvots nominācijā “Labākais uzņēmējs” Daugavpils novada domes rīkotajā konkursā.

Galvenā doma, ko uzņēmēji uzsver skolniekiem: “Jāmācās un jāatrod sava mīļākā nodarbošanās”.

 

Ņina Sisa,

Daugavpils novada lauku attīstības konsultante

 

  

 

 

 

Pievienot komentāru