Sertifikātus par mācībām saņem 15 jaunieši

GalerijaPrint

LLKC Cēsu nodaļā septembrī un oktobrī norisinājās jauniešu mācības par uzņēmējdarbību. Mācības regulāri apmeklēja 15 jaunieši, kuri mācību noslēgumā 30. oktobrī  Priekuļos iepazīstināja ar savām biznesa idejām. Mācību mērķis ir attīstīt jauniešu zināšanas, pieredzi un kompetences, kas nepieciešamas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai veicināšanai.

Mācībās piedalījās jaunieši no Priekuļu, Cēsu, Raunas, Līgatnes un Vecpiebalgas novadiem. Lielākais dalībnieku skaits bija no Vecpiebalgas novada – astoņi dalībnieki. Daļa jauniešu uz mācībām nāca jau ar konkrētu uzņēmējdarbības ideju, ko vēlas attīstīt, uzsākt vai uzlabot. Bet tie, kuriem sākumā vēl nebija skaidri definēta ideja, mācību laikā tika dota iespēja to atrast un saprast savas iespējas.

Jaunieši prezentēja ļoti dažādas un dzīvotspējīgas idejas – cidoniju audzēšana un pārstrāde, lauku tūrisms, vistkopība, kvalitatīvu koka mēbeļu ražošana, melnie ķiploki, bērnu pieskatīšanas un izklaides centra izveide, avota ūdens ieguve, sidra ražošana, masāžas piedāvājumu dažādošana, dekoratīvo stādu audzēšana, dārzeņkopība, konsultācijas pārtikas drošuma un nekaitīguma jautājumos.

Mācību laikā jauniešiem bija iespēja dzirdēt labus un pieredzes bagātus lektorus, kuri gan izglītoja, gan konsultēja un iedrošināja. Zināšanās par mārketingu un reklāmu dalījās Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jānis Kļaviņš, uzņēmējdarbības formu juridiskās nianses palīdzēja izprast jurists Andis Prikulis, biznesa plāna pamatprincipus un finanšu  plāna sastādīšanu palīdzēja apgūt finanšu institūcijas “Altum” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla, ar zināšanām grāmatvedībā dalījās Cēsu konsultāciju biroja grāmatvede Inga Ezergaile. Bija iespēja arī tikties ar citiem speciālistiem, iepazīties ar labās prakses piemēriem, iepriekšējo gadu konkursa un mācību dalībniekiem – SIA “Devude” īpašnieci Zani Kalniņu un radošās studijas “Skaistuma pietura” vadītāju Lauru Ločmeli.

Liels paldies speciālistiem, kuri jauniešu prezentācijas vēroja, atbalstīja un deva vērtīgus padomus idejas attīstībai. Paldies Priekuļu novada pašvaldības projektu vadītājai Vinetai Lapselei, finanšu institūcijas “Altum” Vidzemes reģiona konsultantei Vizbulītei Virvičai un Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītājai Inai Miķelsonei.

Visiem jauniešiem vēlam veiksmi savu idejas īstenošanā un attīstībā. Lai top jauni Latvijas veiksmes stāsti!

Mācības notika Valsts lauku tīkla pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Gunda Kazerovska,

LLKC Cēsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru