Siguldā aktīvi darbojas “Mūsu BIO tirgus”

GalerijaPrint

Siguldiešiem un pilsētas viesiem nu ir iespēja baudīt dabai draudzīgu, bioloģisku un dabisku produktu piedāvājumu “pop up” tirgū “Mūsu BIO tirgus”.

Tirgus ir īpašs ar tā piedāvājumu – tikai dabai draudzīgi audzēti, tajā skaitā bioloģiski sertificēti, mājās ražoti produkti, akcentējot produktu izcelsmi (lokāli). Tiek piedāvāti amatnieku izstrādājumi un meistarklases. Tirgus apmeklētājam tiek radīta iespēja pavadīt laiku ne tikai pārtikas groza aizpildīšanā, bet arī jaunu prasmju apguvē meistarklasēs un sarunās ar amatniekiem,  meistaru radīto mantu izvēloties.

Tirgus iniciatores un ikdienas darbību organizatores ir divas siguldietes: Dace Mežavilka un Liene Klišāne. Dace ir pilsētas interaktīvā kvartāla “Zaļās villas kvartāls” pārstāve, savukārt Liene ir ilggadīga tiešās pirkšanas pulciņa koordinatore.

Ideja organizēt bioloģiski, dabai draudzīgi audzēto produktu pieejamību plašam pircēju lokam radusies 2019. gadā “Zaļās villas” organizētā festivāla “Green Fest ‘19” ietvaros. Festivāla ietvaros tapusi ideja sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Siguldas nodaļas VLT aktivitāti mājražotāju atbalstam un pasākumu “Novada Garša”. No sadarbības pirmsākumiem 2019. gadā un turpmāk “Mūsu BIO tirgus” roku rokā ar LLKC plāno iedzīvināt dabai draudzīga dzīves veida kustību, pirmsākumu veidojot Siguldā, skatot tās attīstības iespējas arī pārējos Latvijas reģionos laika gaitā. 

Lai gan Covid-19 iespaidā 2020. gada plānotās tirgus aktivitātes ir mainījušas norišu biežumu, tomēr šī gada 21. jūnijā,  Saulgriežos teju 30 tirgotāji piedāvāja savus produktus.

“Mūsu BIO tirgus” draudzējas ne tikai ar dabu, bet arī ar kaimiņiem. Tā 21. jūnijā apmeklētājiem durvis vēra tirgus ar tirgotāju piedāvājumiem un meistarklasēm (vainagu pīšana, hennas zīmējumi latviskos rakstos) un kaimiņu “Jāņa Tirgus”  (jeb gastro tirgus) ar gatavo ēdienu piedāvājumiem vairākos  iegādes punktos: “Kebab Factory”, “Melnais Pipars”, “Stirna&Avocado”, “Osvalds Pupa”, “Lielais Loms”.

Jau tirgus dienas rīta cēlienā tirgotāji, čakli iekārtojuši tirdzniecības vietas “Zaļās villas” kvartālā, lēma šo dienu pavadīt ar prieku, neatkarīgi no pircēju skaita. Tirgus organizatores bija rūpīgi izvērtējušas tirgus dalībnieku piedāvājumu, plānojot pircējiem nodrošināt pirkuma groza daudzveidību. No katras produktu grupas piedāvājums bija pieejams tikai vienam pārdevējam. Tā interesantāk ne tikai pircējiem, arī pārdevējiem, skatot kaimiņa sagādāto.

Pašas organizatores lēš, ka pasākumu apmeklējuši vairāki simti siguldiešu un pilsētas viesu. Par izdevušos pasākumu liecina kā tirgotāju, tā apmeklētāju lūgums plānot nākamos, līdzīga veida un satura pasākumus “Mūsu BIO tirgus”.

Jau tagad tiek apspriesti plāni nākamajiem “Mūsu BIO tirgus”  pasākumiem: 18. jūlijā – “Kurzemnieki viesojas Siguldā” ar Pierīgas un Kurzemes audzētāju, mājražotāju gardumiem; 29. augustā sadarbībā ar aktīvā dzīvesveida piekritējiem “Skrējiens Bulta”; 19. septembrī “Ražas svētki” un citi pasākumi oktobrī, novembrī un decembrī.

Par savām gaitām un notikumiem “Mūsu BIO tirgus” aktīvi dalās informācijā savā feisbuka lapā: @musubiotirgus.

Kristīne Ragaine-Volnianko,
LLKC Pierīgas konsultāciju biroja vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru