Skolās iepaidiem bagāts pavasaris

GalerijaPrint

Pavasarim iestājoties, LLKC Dobeles nodaļa aktīvi sadarbojās ar skolām Auces un Dobeles novados. Tērvetes novada lauku attīstības konsultante Montas Mantrova un Auces novada lauku attīstības konsultante Svetlana Jarmoļiča viesojās divās Auces novada skolās ar informatīvo pasākumu skolēniem par uzņēmējdarbību laukos.  Auces un Bēnes vidusskolās notika prezentācija par uzņēmējdarbības veidiem laukos, lauksaimniecības izglītības un darba iespējām. Tika demonstrēti pozitīvie uzņēmējdarbības piemēri tuvākajā apkaimē. Norisinājās arī neliels konkurss par uzņēmējdarbību Auces novadā. Informatīvajās dienās piedalījās 52 skolēni no sestās līdz astotajai klasei.  

Savukārt Dobeles novada Penkules mazpulka 37 dalībnieki trīs pedagogu un LLKC Dobeles nodaļas speciālista pavadībā devās pieredzes braucienā uz Bulduru Dārzkopības vidusskolu, pa ceļam iegriežoties Tērvetes novada Kroņaucē, lai iepazītos ar uzņēmumu SIA “A.R.D. Mēnestiņš”, kurš nodarbojas ar mazumtirdzniecību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu – vienā ēkā atrodas kafejnīca un pārtikas veikals. Penkules mazpulka dalībnieki tika iepazīstināti ar uzņēmuma darbības specifiku, izaugsmi un attīstības perspektīvām. Uzņēmuma vadītāja Anda Muciniece mazpulcēnus pacienāja ar SIA “A.R.D. Mēnestiņš” konditorejā gatavotiem gardiem cepumiem. 

Bulduru Dārzkopības vidusskolā (BDV) 26. aprīlī norisinājās atvērto durvju diena, kuras laikā skolēni iepazinās ar BDV piedāvātajām mācību programmām. Bija iespēja apmeklēt siltumnīcas, piedalīties bazilika stādīšanā ar podošanas agregātu, iepazīties ar dārza apstrādes tehniku, redzēt mauriņa pļaušanas tehnikas demonstrējumus, “Bulduru dobē” iepazīt puķes un garšaugus, redzēt arborista darbu augstu kokos un floristikas studentu vadībā pašiem izveidot kompozīciju līdzņemšanai. Skolēni izmantoja iespēju Bulduru siltumnīcās iegādāties pa kādam stādam. Diena bija karsta gan laika apstākļu, gan daudzo iespaidu ziņā.

Skolēni un pedagogi atzina, ka karjeras izvēles ziņā ļoti noderīgas ir tikšanās gan ar speciālistiem, gan ar uzņēmējiem, kā arī iespaidiem bagāts bija Bulduru Dārzkopības vidusskolas apmeklējums.

Pasākumi tika organizēti Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” apakšaktivitātes “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošās skolās” ietvaros.

Raimonda Ribikauska,                                                                                                                                        LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru