Skolēni apmeklē saimniecību “Gaidas” un Bulduru dārzkopības vidusskolu

GalerijaPrint

Vilces un Sesavas pamatskolas skolēnu pieredzes diena 26. aprīlī iesākās zemnieku saimniecībā “Gaidas”, kura specializējusies augļkopības nozares attīstībā, audzējot un uzglabājot dažādus augļus. Jauniešus tika iepazīstināti kooperācijas būtisko nozīmi saimniecības attīstībā. Tāpat viņi uzzināja par dažādu ābolu šķirņu niansēm un degustācijā – arī novērtēja garšu atšķirības.

Skolēni viesojās Bulduru dārzkopības vidusskolā, kurā atvērto durvju dienu ietvaros bija iespēja izzināt vidusskolas piedāvātās iespējas un redzēt praktisku darbošanos, gan arī pašiem tajā  piedalīties.

Bulduru dārzkopības vidusskola kopš savas dibināšanas 1910. gadā tiek uzskatīta par dārzkopības nozares centru, kur allaž pulcējas profesionāļi, lai iepazītos ar inovācijām nozarē, diskutētu par problēmām un risinājumiem, kā arī, lai apmainītos ar pieredzi un ieteikumiem jauno speciālistu apmācībā.

Vidusskolas iepazīšana sākās ar aktivitātēm ārā, kur bija vērojama arboristu darbošanās kokos, dažāda traktortehnika darbībā. Varējām uzzināt, ka skolā ir iespēja nolikt tiesības uz dažādām kategorijām, kā arī vērojām, kā tiek piepildītas dobes ar raibiem ziediem un augiem.

Pēc āra nodarbībām skolēniem bija iespēja izveidot pašiem savu puķu dekoru līdzņemšanai skolas Dizaina fabrikas meistardarbnīcās, kurās ar prieku piedalījās ikviens skolēns. Kamēr vieni darbojās, otri pārbaudīja zināšanas dažādu puķu atpazīšanā.

Ar pilnajā rokām skolēni turpināja pastaigu uz jauno, plašo siltumnīcu. Tā sadalīta trīs milzīgās zālēs, kur var ne tikai apjukt augu dažādībā, bet arī iespējams iegādāties noskatīto. Lai efektīvi saimniekotu, pati siltumnīca aprīkota ar ūdens savākšanas sistēmu – gan no lietus ūdeņiem, gan ziemas periodā no sniegiem. Siltajā telpu klimatā audzējot pat citronkokus un olīvkokus. Pēdējā aktivitāte, kurā skolēni piedalījās, bija  podošana, kad ar speciālas iekārtas palīdzību pavisam vienkārši tiek sastādīti augi podos, kas aiztaupa ilglaicīgu roku darbu. Nodarbību vadīja siltumnīcu vadītāja un galvenā agronome Laima Ozoliņa.

Aigars Ancāns,
LLKC Jelgavas nodaļas uzņēmējdarbības konsultants

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru