Skolēni dodas izzinošā brauciena uz kaimiņu novadiem

GalerijaPrint

LLKC Dobeles nodaļa, turpinot sadarbību ar Gardenes pamatskolu, novembra sākumā devās ar šīs skolas skolēniem un pedagogiem iepazīt Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālo struktūrvienību, lopkopības un mājražošanas saimniecības Bauskas novadā. Braucienā piedalījās 32 skolēni un trīs pedagogi.

Saulainē grupai bija vēlme izzināt par skolā piedāvātajām izglītības un atpūtas iespējām. Tika apmeklēts skolas muzejs, augkopības un pavāru profesijas apguves klases. Saulaines struktūrvienības pedagogi un audzēkņi bija parūpējušies par nelielu konkursu norisi – gan par garšvielām, gan sēklām, nezālēm un kaitēkļiem. Skolēni bija patiesi ieinteresēti pedagogu stāstījumā, un divi Gardenes skolēni apsver iespēju apgūt pavāra profesiju.           

Bauskas novadā tika apmeklētas četras saimniecības, kuras nodarbojas ar aitkopību, zirgkopību, biškopību un mājražošanu.

Brunavas pagasta “Lobgalē” tiek turētas slaucamās aitas. Skolēni par tādām aitām dzirdēja un redzēja pirmo reizi. No saimnieces Ilutas Straģes viņi uzzināja par aitu kopšanu, barošanu, izslaukumiem un ražotajiem produktiem no aitu piena. Bija iespēja degustēt arī aitu pienu un saldējumu. Šajā saimniecībā audzē arī trušus, vistas un fazānus. Bērniem ļoti patika gan aitas, gan mazie trusēni, kurus drīkstēja paturēt rokās, kā arī draudzīgais, baltais Polijas Podhales aitu suns vārdā Kipras.

Ar zirgkopību iepazīstināja Mēmeles jāšanas sporta kluba vadītāja Velga Marčenkova. Tika apmeklēts zirgu stallis un treniņu laukums Codes pagastā. Par katru zirgu bija savs stāsts. Zirgi no skolēnu rokām saņēma cukurgraudus. Runājot par sportu, tika izskaidroti jāšanas sporta nosacījumi un nepieciešamais finansējums, piedaloties sacensībās.

Codes pagasta “Vaidelotēs” skolēni baudīja saimnieces Dairas Jātnieces pagatavotās pusdienas ar viņas pašas gatavotajām garšvielām. Šeit varēja uzzināt par mājražošanu un Eiropas Savienības finansējuma piesaisti virtuves izbūvei un aprīkojuma iegādei.

Biškopības nozares nianses tika iepazītas Īslīces pagasta z/s “Užiņi”. Saimnieks Oskars Spalis iepazīstināja ar bišu dzīvi un biškopības inventāru. Skolēni pielaikoja biškopja aizsargtērpu, ielūkojās bišu stropā un degustēja biškopības produktu – medu, propolisu, ziedputekšņus un bišu maizi.

Secinājumi pēc brauciena: šādi tiek paplašināt jauniešu redzesloks par uzņēmējdarbību laukos, un šis noteikti ir turpināms pasākums. Pedagogi arī atzinīgi novērtēja braucienu, uzskatīja to par interesantu un pārdomātu. Viņi arī izteica vēlmi Gardenes pamatskolas pedagogu kolektīvam apmeklēt saimniecības laukos.

Pasākums tika organizēts Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros.

Raimonda Ribikauska,

LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru