Skolēni noskaidro, vai viņos mīt uzņēmējdarbības gars

GalerijaPrint

LLKC Krāslavas nodaļa 20. martā Krāslavas pamatskolā un Varavīksnes vidusskolā mazpulcēniem un 9. klašu skolēniem organizēja informatīvo dienu, lai popularizētu lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares vispārizglītojošās skolās.

Skolēni tika iepazīstināti ar LLKC piedāvātajiem plaša spektra  pakalpojumiem  lauku saimniekiem, ar daudzpusīgām uzņēmējdarbības nozarēm un iespējām tās attīstīt laukos, stāstot  par tradicionālo un netradicionālo  saimniekošanu. Krāslavas pamatskolas mazpulcēni aktīvi iesaistījās diskusijā, izklāstot iegūtās zināšanas par mājlopu ēdināšanu, truškopību un zivkopību. Savukārt Varavīksnes vidusskolas mazpulcēni dalījās pieredzē ārstniecības un citu augu audzēšanā. 9. klašu skolēni zināja pastāstīt par tradicionālo lauksaimniecību un mežsaimniecību. Skolēni tika iepazīstināti arī ar izglītības iestādēm, kurās var iegūt arodizglītību un profesionālo izglītību. Praktiskajā nodarbībā skolēni aizpildīja testu “Vai tu jau esi uzņēmējs savā sirdī? Vai tevī jau mīt uzņēmējdarbības gars?”. Vairākums skolēnu atzīmēja, ka viņiem piemīt izturība, viņi cenšas paveikt visu, cik labi vien spēj, neskatoties uz šķēršļiem, ir orientēti uz mērķi, ir drosmīgi cilvēki, kuri gatavi jauniem izaicinājumiem savā dzīvē.

Pasākuma beigās skolēni tika aicināti nākotnē savu dzīvi saistīt ar laukiem, kur vienmēr ir iespējas attīstīt uzņēmējdarbību, būt drosmīgiem dzīvot un strādāt Latvijas laukos.

Pasākums tika organizēts Valsts Lauku tīkla finansējuma ietvaros.

Artūrs Pavļukevičs,

LLKC Krāslavas nodaļas lauku attīstības konsultants

Terēze Brazeviča,

LLKC Krāslavas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru