Talsu novada skolēni vērtē uzņēmējdarbības iespējas

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa 15. maijā rīkoja informatīvo dienu jauniešiem, lai iepazīstinātu skolēnus ar uzņēmējdarbības iespējām laukos. Pasākuma norisei piedalījās divas Talsu novada skolas - Laucienes pamatskolas un Talsu Kristīgās vidusskolas audzēkņus.

Saulainajā rītā devāmies uz saimniecību “Puriņi”, kur SIA “Lubeco” īpašnieks Dzintars Silgals skolēniem parādīja zemeņu, cidoniju laukus un saimniecības tehniku. Skolēniem bija iespēja izmēģināt saimniecībā esošās zemeņu lasīšanas platformas, kur vienlaikus horizontālā stāvoklī ogas vāc 14 cilvēki. Bija prieks redzēt, ka jaunieši saskatīja iespējas vasarā strādāt. Pēc izmēģinājuma daži skolēni pat pieteicās vasarā braukt lasīt zemenes. Tad devāmies uz ražotni, kur top dažādu ogu sukādes, ogas šokolādē, sīrupi un limonādes. Dzintars Silgals īsumā izstāstīja savu dzīves stāstu, kā gūtā pieredze Rīgā un ārvalstīs palīdzēja veidot savu biznesu laukos. Saimnieks uzsvēra, ka galvenais ir darīt to, kas patīk un saimniekot gudri, izmantojot modernās tehnoloģijas! Lai veicinātu komunikāciju, jaunieši atbildēja uz konkursa jautājumiem un piedalījās viktorīnās par lauksaimniecību.

Tālāk devāmies pie jaunā lauksaimnieka Reiņa Valdmaņa, kurš nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu. Viņš lauksaimniecisko darbību apvieno ar darbu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Reinis Valdmanis pastāstīja par savu nodarbošanos un atbildēja uz skolēnu jautājumiem par ganāmpulka lielumu un audzēšanu. Nesen ganāmpulkā bija piedzimis balts teliņš, kuram skolēni iedeva vārdu Sniedziņš. Bija sagatavots uzdevums ierakt stabu zemē ar zemes urbi.

Braucienu noslēdzām, iepazīstoties ar lauku tūrisma piedāvātajām iespējām. Viesojāmies skaistajos Bandeniekos, Valdgales pagastā, kur mūs sagaidīja Zviedriņu ģimene. Inga Zviedriņa stāstīja par vēsturi un kā uzsākuši savu uzņēmējdarbību. Šobrīd var teikt Bandenieku saimnieki darbojas četros virzienos- biškopība, mājražošana, autoserviss un lauku tūrisms. No bišu vaska katrs skolēns izgatavoja savu sveci, kura paliks par piemiņu no šīs dienas!

Jaunieši izrādīja interesi, uzdeva jautājumus un jauki pavadīja laiku svaigā gaisā. Domājams, ikkatrs jaunietis mājup devās ar kādu atziņu vai jaunu informāciju par uzņēmējdarbību laukos.

Pasākums notika Valsts lauku tīkla pasākuma “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Katrīna Kļimovska

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru