Uzņēmumam “Latvijas Ķiploks” – gada jubileja!

GalerijaPrint

Savu pirmo dzimšanas dienu 28. novembrī svinēs ķiploku pārstrādes uzņēmums “Latvijas Ķiploks” Raunas pagastā, kura dibinātājas ir Sintija Rude un Inese Krūklīte. Ambiciozajam jaunajam uzņēmumam pirmajā gadā ieguldītās investīcijas un darbs vainagojies ar septiņiem dažādiem ķiploku produktiem, un šobrīd jau arī ar  to atpazīstamību un pieprasījumu Latvijas tirgū.

Mazliet no uzņēmuma vēstures: Sintija strādāja algotu darbu, bet galvā urdījās doma, ka pietiek, jāveido sava uzņēmējdarbība. Tā, piedaloties  VLT organizētajā seminārā par aktualitātēm lauku uzņēmējiem, tapa atziņa. Sintija pati stāsta: “Pēdējās minūtēs izlēmu, labi – aizbraukšu paklausīties”. Seminārā tika sniegta informācija par dažādu iestāžu aktivitātēm, arī par LLKC darbu. Uzņēmējdarbības konsultante Evija aicināja iesaistīties jauniešu interaktīvajā programmā “Tu vari vairāk!”. Pēc semināra vēl pārrunājām sīkāk par programmas saturu, – ko no tās varēs iegūt. Jauniete iesaistījās aktivitātē, un 2013. gadā, noslēdzoties jauniešu mācībām, Sintija prezentēja biznesa plānu “Ziemas ķiploku audzēšana un tirdzniecība”.  No saviem izaudzētajiem ķiplokiem Sintija bija pagatavojusi brīnišķīgu, dabīgu un stipru ķiploku pulveri, katram grupas dalībniekam viņa uzdāvināja pulvera kārbiņu. Jaunieši, produktu izmēģinājuši, to novērtēja kā teicamu! Iesaistoties jauniešu programmā, Sintija paralēli aktīvi apmeklēja dažādas VLT  un citu iestāžu mācības, pieredzes apmaiņas braucienus, visu, kas tobrīd notika, apguva citus lasāmos materiālus, pasākumos arī sastapa turpmāko sadarbības partneri Inesi Krūklīti. Iekļūstot informācijas apritē, Sintijai tika piedāvāta iespēja iesaistīties piecu partnerību projektā “ABC ražotājiem”, kur bija iespēja iegūt pieredzi no mazajiem ražotājiem Čehijā un Lietuvā, projekta ietvaros piedalīties pasākumos Latvijā.

Sintija ķiploku platības katru gadu palielināja, tika izvirzīts mērķis – veidot ķiploku pārstrādes uzņēmumu. Ar LLKC Cēsu nodaļu tika noslēgts līgums par ekonomiskās izaugsmes programmas atbalstu. Programmas ietvaros 2013. gadā Sintija sadarbībā ar VLT finansētiem dizaineriem izveidoja zīmolu “Latvijas Ķiploks”. Jauniete pārtrauca darba attiecības, turpināja iegūt un papildināt zināšanas,  bet 2014. gadā Raunas novads pirmo reizi izsludināja konkursu uzņēmējdarbības attīstībai, kurā Sintija ieguva pirmo vietu un finansējumu, kas deva iespēju iegādāties kvalitatīvu stikla taras produkcijai, un aizņēmums no bankām vairs nebija vajadzīgs. Tika izveidota ekonomiskajai programmai atbilstoša ēka un noliktava vecākiem piederošajā īpašumā.  Tika sagatavota paškontroles dokumentācija,  un PVD deva atzinumu pārstrādes reģistrācijai. Šobrīd produktus var iegādāties ne tikai tuvākā un tālākā apkārtnē, bet arī Cēsu, Valmieras, Rīgas veikalos: Rimi, Idillē, Elkor, Berģu bodē, Straupes piensaimnieka veikaliņos, Valmiermuižā, Solo, drīzumā tas būs iespējams Top! tīklā. No piedāvātajiem produktiem, – ķiploku pulvera, granulām, pesto, marinējumiem, konfektēm, ķiploku un  ingvera tējas – katrā vietā pieprasījums ir atšķirīgs, bet tēja viennozīmīgi ieguvusi brīnumlīdzekļa  statusu.

Laikā, kad lauki “izmirst”, noveco, uzņēmējas pierāda, ka lauki ir piemērota vide uzņēmējdarbības attīstībai, pirmā gada ražošanas un realizācijas jaudas liek meklēt  lielākas telpas, kur varēs, netraucējot vecāku sadzīvi, uzņemt interesentu grupas, kā arī jāraugās pēc papildspēkiem ražošanā. Dodoties uz turpmākajam izvirzītajiem mērķiem, iecerēts apgūt eksporta tirgu. Vai pirmais gads ir bijis viegls? Nebūt nē! Strādāts dienas un nakts stundās, gatavojot produkciju, kas ir pamatā roku darbs, iegūti apdegumi no ķiploka stiprā ķīmiskā un vērtīgā sastāva. Kur nu vēl dažādo valsts kontrolējošo institūciju prasību izpilde. Bet tam visam pāri ir gandarījums par rezultātu, savu spēju realizācija, ģimenes un sabiedrības pozitīvais novērtējums, pašvaldības, LLKC atbalsts. Uz Raunu pie “Latvijas Ķiploka” ciemoties devušies vairāki sabiedriskie mediji, tostarp LTV1, raidījums “TE” skatītājiem piedāvāja sižetu par ražotni, nodēvējot Raunu par Latvijas ķiploku karalisti. Uzņēmējas ir Latvijas – dzimtās vietas patriotes, tāpēc aktīvi iesaistās novada popularizēšanā un piedāvātajās aktivitātēs, sadarbojas ar uzņēmējiem, dalās ar savu pieredzi, informē sabiedrību par ķiploka lietošanas nepieciešamību labas veselības saglabāšanā un uzlabošanā.

Vēlot ekonomisko attīstību uzņēma izaugsmē, daudz baltu dieniņu, “Latvijas Ķiplokam”, diženi, raženi strādājot!

Evija Atvara,

LLKC Cēsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru