Viss labākais vēl priekšā

GalerijaPrint

Kad tuvojas rudens, viena no asociācijām – sākas jaunais mācību gads. Mēs, LLKC Aizkraukles nodaļa, uzrunājām jauniešus piedalīties aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā”, piesaistot sociālos tīklus, draugu un paziņu loku un, cik vien tālu sniedzas iespējas un izdoma.

Jau pirmajā mācību dienā devāmies aplūkot labās prakses piemērus. Viens no šādiem apmeklējuma objektiem bija Aizkraukles telpu skeitparks. Kādreizējā sporta manēžas peldbaseinā izbūvētās rampas ir aizkrauklieša Krišjāņa Kalvāna meistardarbs. Krišjānis  ir biedrības “DIY Youth” jeb “Jaunatne – dari pati!” pārstāvis, ieguldījis milzu darbu un personīgos līdzekļus, lai vietējiem jauniešiem un sev radītu vietu, kur labi un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, nododoties savai sirdslietai –  ekstrēmajam sportam. Šī ir otrā reize, kad Krišjānis ir viens no mācību dalībniekiem.

Apmeklējām gaļas lopu audzētāju saimniecību SIA “SigLIP”. Vērtīgākais atzinums, ko sadzirdējām no šīs saimniecības īpašniekiem, un arī citi uzsvēra – jebko, ko vēlies darīt, ir jādara no sirds, un tam ir jāpatīk! Citādi nekam nav jēgas, un darbs neveiksies.

“RADADA” ir radošā darbnīca Skrīveru novadā, kur mūs uzņēma saimniece Monta Nāburga. Sietspiede, keramika, flīzes, šūšana ir tikai daļa no tā, ko rada. Viss ir roku darbs – audumu apdrukas ar saviem oriģināliem zīmējumiem rokas sietspiedes tehnikā. Šeit apdrukā apģērbu ar rakstiem un simboliem, kas raksturo Latvijas dabu, latviešus un to spēku. Katrs raksts un zīmējums ir ar savu nozīmi. Viena no pieprasītākajām precēm ir  T-krekli, ar vienu no iecienītākajām apdrukām – tautumeitu. Ņemot vērā situāciju ar Covid-19, rūpējoties par savu un apkārtējo drošāku uzturēšanos sabiedriskās vietās, gatavo atkārtoti lietojamas sejas maskas no kokvilnas materiāla.

Šogad biznesa idejas prezentēja astoņi jaunieši. Viņu idejas balstītas uz pakalpojumu sniegšanu, tūrismu, mājražošanu. Dažiem jauniešiem ir jau pieredze prezentēt savu biznesa ideju novadu konkursos „Es varu būt uzņēmējs!”, „Esi uzņēmējs  Kokneses novadā!”, “Esi uzņēmējs Aizkraukles novadā!” Rezultāts ir pozitīvs, kas dod lielu stimulu turpināt realizēt iecerēto.

Mācību kursa noslēgumā dalībnieki saņēma apliecinājumus par piedalīšanos mācībās, kas dod “zaļo gaismu” dalībai biznesa ideju konkursā “Laukiem būt!”, kas norisināsies 2021. gadā.

Jaunieši atzinīgi novērtēja iespēju gūt pieredzi biznesa idejas attīstībā, izpratnē par procesiem, prezentēšanā un profesionālo lektoru sniegumā.

Mācības tiek rīkotas Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Valentīna Beča,
LLKC Aizkraukles konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Valentīna Beča

Foto galerija: 

Pievienot komentāru