Skaidras debesis
10 °C
Sestdiena
9 °C
Svētdiena
11 °C
Pirmdiena
7 °C
Otrdiena

Ziemeļlatgalē var izbaudīt lauku paradīzi

GalerijaPrint

Ja vēlaties izbaudīt lauku tūrismu, tad plašas iespējas piedāvā Balvu novada Bērzkalnes pagasta SIA “Paradīzes putni” īpašnieki Normunds un Sanita Prūši. Viņi saimnieko un piedāvā plašas iespējas atpūsties un rīkot svinības divos īpašumos – viesu namā “Paradīzes” un lauku viesnīcā “Putni”. Viesu nams “Paradīzes” ir skaista un sakopta vieta laukos svinībām, nakšņošanai un atpūtai brīvā dabā, taču lauku viesnīca “Putni” piedāvā plašākas svinību telpas, pirti un nakšņošanu Bērzkalnes pagasta centrā.

Kā viss sākās

Saimnieki – Normunds un Sanita – nav vietējie, bet gan ienākuši Balvu novadā 2004. gadā, kad tika iegādāts lauku īpašums Bērzkalnes pagastā. Normunds pats ir rīdzinieks, bet sieviņa – madoniete, taču ģimene ar trīs bērniem jau ilgus gadus dzīvo Skrīveros. Gadu gaitā paralēli brīvajos brīžos ģimene brauca uz īpašumu Balvu novadā, lai pamazām to labiekārtotu un sakoptu. Normunda profesionālā joma tobrīd vēl saistījās ar guļbaļķu ēku būvniecību, tādēļ arī iegādātajā īpašumā viņi saskatīja potenciālu vecās mājas atjaunošanai. Kad ēka tika atjaunota, protams, brauca ciemos draugi un apbrīnoja šo lauku burvību un skaistumu, tā arī radās doma par tūrisma attīstīšanu. 2009. gadā viesu nams “Paradīzes” atvēra savas durvis viesiem, bet pēc desmit gadiem tika iegādāts īpašums Bērzkalnes centrā, kurš tapa par lauku viesnīcu “Putni” un jau 2020. gadā deva iespēju apmeklētājiem un tūristiem pārnakšņot un rīkot pasākumus un svinības.

Kādi pakalpojumi un iespējas ietilpst tūrisma piedāvājumā?

Saimnieki stāsta: “Piedāvājam ļoti plašas atpūtas iespējas. Viesu nams “Paradīzes” var nodrošināt naktsmītnes līdz 40 personām, svinību telpas, telšu vietas un atpūtu dabā. “Paradīzes” nodrošina plašāko aktīvās atpūtas piedāvājumu Ziemeļlatgalē visai ģimenei: te ir kvadricikli, ūdens balonu pilsētiņa, zorby bumbas, katamarāni, SUP dēļi, sporta laukumi, pirts un kubls, peldvietas, makšķerēšana, loka šaušana, putnu būrīšu darbnīca un citas.”

Neierasta iespēja Balvu novadā ir nobaudīt žāvētas zivis vai zivju zupu no saimniecībā iegūtā loma. Makšķerēšanai ir izmantojami  17 zivju dīķi. Lauku viesnīcā “Putni” ir pieejama svinību zāle līdz 150 personām, pirts, atpūtas telpas ar biljardu, novusu un nakšņošanas iespējas līdz 40 personām. Abās vietās ir iespējama ēdināšanas nodrošināšana pēc iepriekšēja pieteikuma. Šogad “Paradīzes” ir saņēmušas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” izstrādāto “Zaļo sertifikātu”, kas apliecina, ka šeit tiek ievēroti zaļās saimniekošanas principi.

“Paradīzes lavanda” un mājražošanas produkcija

Sanitas aizraušanās un sirdslieta nu jau desmit gadu garumā ir lavandu dārzs, kas ir iekopts Skrīveru pusē, bet pirmie stādiņi nu ir iestādīti un pārziemojuši arī “Paradīzēs”. Sanita no lavandām gatavo interesantus dažādus ievārījumus, sīrupus, kā arī aksesuārus, piemēram, daudz dažādu smaržu spilventiņus, apavu atsvaidzināšanai – apavu maisiņus, saldākam miegam – miega brilles, skaistumam – lūpu balzamu, ziepītes, pirts mīļotājiem –  skrubjus.

Lavanda nomierina, ienes telpā jauku smaržu, un ne tikai. Tai piemīt daudz un dažādas labas īpašības, saka saimniece. Jautājot,  vai lavanda ir kaprīzs augs, Sanita atbild, ka savs kaprīzums tai piemīt un nepatīk šīs dienas, kad ir kailsals bez sniega. Vasarā galvenais kopšanas darbs esot nezāļu ravēšana, augu griešana un siešana buntītēs, kam talkā nāk bērni. Produkciju iegādāties var tieši saimniecībā, kā arī dažādos Latvijas produktu un dāvanu veikaliņos.

Putnu būrītis – konstruktors “Taisi pats!”

Savukārt Normundam arī ir kāda cita aizraušanās. Viņš ir autors interesantam Latvijas produktam – putnu būrītim “Taisi pats!” To var iegādāties “DEPO” veikalos un citās Latvijas celtniecības preču tirdzniecības vietās. Tā ideja  par putnu būrīti, kuru ģimene ar bērniem var pati salikt kopā un ievietot kokā. Šis unikālais produkts kalpo kā interesanta un lietderīga laika pavadīšana kopā vai kā dāvana gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Kā vērtēt šī gada tūrisma pieprasījumu?

Sanita un Normunds Prūši sarunas laikā atzīst: “Kā jau zināms, patlaban nekādas svinības un pulcēšanās nenotiek, tādēļ ir tukšums. Vasarā bija ļoti liels cilvēku pieplūdums. Pilsētnieki, kuri  atbraukuši atpūsties uz Balvu novadu, bija izbrīnīti: vai, cik pie jums ir skaisti, tādējādi novērtējot arī Latvijas lauku tūrismu. Šogad lielākoties apmeklētāji bija vietējie, taču iepriekšējos gados bija arī ārzemju viesi.”

Kā pašiem patīk atpūsties?

Kādreiz ģimenes tradīcija kopā ar draugiem bija pavasarī apmeklēt pasaules hokeja čempionātu. Šādi tika pabūts daudzās valstīs. Bet pēdējā laikā aizņemtības dēļ īsti tam vairs laika nesanāk.

Kas saimniekiem patīk savā darbā?

Normunds jokodams saka: “Kur var būt vēl labāks bizness, pateicīgāks nekā šis?” Viņš ir bijis iesaistīts citos uzņēmējdarbības veidos, kur – izraksti rēķinu, firma pazūd un naudas nav, bet šajā nozarē cilvēks samaksā un pasaka paldies. Tas rada gandarījumu, jo ļaudīm patīk saimnieku darbs – radītās emocijas un labi noorganizētā apkalpošana. Klientu apmierinātība silda saimnieku sirdis. Normunds atzīst, ka patīk strādāt ar cilvēkiem, radīt viņiem svētkus.

Kādi ir nākotnes plāni?

Par nākotnes plāniem runājot, Normunds atzīst, ka tādi pastāv – ļoti daudz ko vēlētos paveikt. Ja būs cilvēki, būs arī nākotnes plāni. 

Saimnieki aicina 2021. gadā doties ciemos pie viņiem atpūsties. Mums ir jāmācās no citām tautām, kas atbalsta savējos, tādējādi ceļot savu kopējo labklājību. Atbalstīsim arī mēs cits citu savā valstī!

Viesu nama “Paradīzes” Facebook lapa: https://www.facebook.com/Viesu-nams-Parad%C4%ABzes-111872409209223

Aplūkot dažādos lavandas produktus var Facebook lapā “Paradīzes lavanda”: https://www.facebook.com/Parad%C4%ABzes-lavanda-103641884752341/

Arita Boka,
LLKC Balvu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: no Prūšu ģimenes arhīva

Foto galerija: 

Pievienot komentāru

Partneri

Iepriekšējais

Kļūda | Lauku tīkls

Kļūda

Statusa ziņojums

  • backup_migrate_cron: Launched in thread 1
  • queue_smtp_failure_queue: Launched in thread 1
  • queue_views_bulk_operations: Launched in thread 1
  • simplenews_cron: Launched in thread 1
  • queue_smtp_send_queue: Launched in thread 1
Tīmekļa vietnē notika negaidīta kļūda. Lūdzu, mēģiniet vēlreiz vēlāk.