Aicina pieteikties konkursam “Laukiem būt!”

Līdz 11. janvārim ikviens jaunietis, kurš absolvējis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotās mācības par uzņēmējdarbības uzsākšanu, aicināts pieteikt savu biznesa ideju konkursā “Laukiem būt!”, pretendējot arī uz naudas balvu idejas īstenošanai.

Konkursā pieteikumu var iesniegt ikviens šo mācību absolvents, kurš tās beidzis pēdējo trīs gadu laikā. Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās ar iedzīvotāju skaitu līdz 15 000. Piedāvātā ideja var būt jau ieviesta dzīvē vai vēl tikai izstrādes stadijā.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās:

1. Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana;

2. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana;

3. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana.

Lai startētu konkursā, pretendentam jāiesniedz savas biznesa idejas plāns, tostarp finanšu aprēķini, idejas prototipa attēli un īss iepazīšanās video. Precīzi dalības noteikumi pieejami konkursa nolikumā  vai, sazinoties ar konkursa organizētājiem e-pastā: laukiembut@llkc.lv, vai ar sava tuvākā LLKC biroja konsultantu.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Esam optimistiski, ka, neraugoties uz valstī noteiktajiem Covid-19 ierobežojumiem,  mums tomēr izdosies tikties klātienē konkursa pusfinālā un finālā, kas paredzēts februāra izskaņā, marta sākumā. Tomēr ir arī plāns B, lai konkursā iesniegtos darbus un to autoru prezentācijas izvērtētu attālināti. Ceram, ka arī konkursā iesniegto biznesa plānu skaits un kvalitāte neatpaliks no iepriekšējiem gadiem.”

Mācību process oktobrī un novembrī  veiksmīgi noritēja daļēji klātienē, daļēji attālināti. Tajā piedalījās vairāk nekā 220 jauniešu visā Latvijā un 90% no tiem mācības arī pabeidza. Tas apliecina, ka neraugoties uz pasaulē notiekošo, ik dienu rodas jaunas, spēcīgas idejas un neparastie apstākļi liek mobilizēties, radoši izmantojot savu potenciālu mērķu īstenošanai tieši šodien nevis rīt.

Plašāka informācija: laukiembut@llkc.lv.

Mācības un konkurss ir bezmaksas pasākumi, kas tiek īstenoti  Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru