Aktualitātes

Latvijā mežu īpatsvars sastāda 53% no tās teritorijas, tādējādi ierindojot Latviju kā ceturto mežiem visvairāk pārklāto valsti Eiropā. Pasaules un Latvijas mērogā pieaug mežiem klāto teritoriju atjaunošana saistībā ar klimata izraisītajām pārmaiņām. Visbiežāk izmantotā meža atjaunošanas metode ir mežu stādīšana.

Meži ir vērtīgas ekosistēmas, kas ir nozīmīgs valsts resurss gan Latvijā, gan Eiropā. Meži ir būtisks sabiedrotais cīņā pret klimata pārmaiņām un bioloģiskās daudzveidības zudumu. ES meža stratēģijas 2030. gadam mērķis ir uzlabot meža ilgtspējīgas apsaimniekošanas koncepciju attiecībā uz klimata un bioloģiskās daudzveidības aspektiem.

Sākot ar 2024. gada 5. februāri, Eiropas inovāciju partnerības (turpmāk – EIP) darba grupām atkal būs iespēja iesniegt projektus saistībā ar lauksaimniecību, mežsaimniecību un lauksaimniecības produktu (izņemot zvejniecības un akvakultūras produktus) pārstrādi, lai risinātu šo nozaru praktiskās vajadzības, izstrādājot jaunus produktus, procesus, jaunas tehnoloģijas un metodes. Projektu pieteikumu pieņemšana ilgs līdz 5. martam.

Iedzīvotāju skaita samazināšanās Latvijas lauku teritorijās ir viena no augstākajām Eiropā, arī ierobežota vai vajadzībām neatbilstoša pakalpojumu pieejamība un infrastruktūra ir laukus raksturojoša situācija.

No šī gada 16. līdz 18. jūnijam piekto reizi notiks Latvijas Lauku kopienu parlaments, pulcējot valsts, pašvaldību un lauku kopienu pārstāvjus, pētniekus un uzņēmējus, lai diskutētu par konkurētspējīgas un pievilcīgas vides veidošanu lauku reģionos un mazajās pilsētās. Parlamenta norises trijās dienās tiks aktualizētas un risinātas tādas tēmas kā pandēmijas radītās sekas un pielāgošanās risinājumi reģionos, attālo ciemu un to iedzīvotāju identitātes stiprināšana, jaunienācēju laukos pieredze un vajadzības, kā arī jaunās iespējas, ko sniedz tehnoloģiskās un sociālās inovācijas, viedo ciemu attīstība, Eiropas zaļais kurss un citi procesi.

Eiropas Komisija vēlētos uzzināt jūsu viedokli par pašlaik izstrādes procesā esošajiem tiesību aktiem un politiku.

Lai dalītos pieredzē par lauksaimniecības konsultantu gatavību darbam digitālo piedāvājumu laikmetā, 5. un 6.

Lapas