Aizkrauklē uzņēmēju pulks pieaug

GalerijaPrint

LLKC Aizkraukles nodaļā no 5. līdz 31. oktobrim jaunieši 18 līdz 40 gadu vecumā apguva uzņēmējdarbības pamatus. Informatīvajā dienā piedalījās astoņi jaunieši, kurus iepazīstinājām ar LLKC darbību un atbalstu uzņēmējdarbībai. Tika stāstīts par iepriekšējo gadu pieredzi programmā „Tu vari vairāk!” un konkursu „Laukiem būt!”. Kopīgā diskusijā tika izzinātas jauniešu intereses, notika iepazīšanās ar plānoto mācību programmu.

Programmas dalībnieki attīstīja idejas, analizēja resursus un tirgus iespējas, apguva uzņēmējdarbības, biznesa plāna attīstības un grāmatvedības pamatus. Pirms finanšu plānošanas viņi salīdzināja dažādas uzņēmējdarbības un nodokļu maksāšanas formas un to piemērotību konkrētām biznesa jomām. Tā kā uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai vairumā gadījumu ir nepieciešams sākuma kapitāls, tad ar  aktuālāko informāciju par dažādiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem laukos iepazīstināja finanšu institūcijas „Altum” Jēkabpils reģionālā centra vadītāja Mārīte Lazdiņa. Savukārt uz detalizētiem jautājumiem par nodokļu pārmērošanas kārtību atbildēja Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu inspektore Sandra Podniece.

Uzņēmējdarbības idejas pieņēma formu un struktūru. Jaunieši izstrādāja produkcijas prototipus. Lai labāk veiktos ideju īstenošana, dalībnieki devās pieredzes apmaiņas braucienā pie kaimiņu reģiona uzņēmējiem.

Ķeguma novada Rembates pagasta zemnieku saimniecībā “Zarumi” saimniece Santa Petroviča izrādīja šūšanas darbnīcu, pastāstīja par profesionālās šūšanas tehnoloģijām, kas ievērojami atvieglo darbu un ļauj strādāt efektīvāk. Viņa dalījās pieredzē par biznesa attīstību, kā arī ar problēmām, kuras būs jāņem vērā – produkcijas noieta tirgus iekarošanu, preču piedāvājuma klāstu, pieprasījumu. Nekas ne no kā nerodas! Salīdzināšanai, pārdomām – vienas augstas klases profesionālas šujmašīnas iegāde izmaksā aptuveni tāpat kā automašīna. 

Ogres novada Suntažu pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības “Silmači” saimniece, agronome – dārzkope pēc izglītības, Alda Belode parādīja un pastāstīja par zosu, pīļu un vistu bioloģisko audzēšanu. Saimniecībā ir vairāk nekā 300 putnu, kas brīvi staigā pa 3 ha lielu platību. Atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības ražošanas prasībām putni tiek ēdināti tikai ar bioloģiski audzētu barību – graudiem, dārzeņiem, kas tiek izaudzēti pašu saimniecībā. Realizējot bioloģiski audzētu produkciju, ir lielāka pievienotā vērtība.

Viesojāmies Meņģeles pagastā pie datordizaina speciālistes, ideju konkursa “Laukiem būt!” 2013. gada laureātes Ingas Gailītes. Viņa ir īstenojusi savu ideju un ražo dažādus dizaina priekšmetus un aksesuārus no dabīgiem audumiem un ādas. Jauniešiem noderīga bija pieredze preču noieta tirgus apzināšanā, kā uzrunāt pircējus Latvijā, Eiropā, Amerikas Savienotajās Valstīs un pat Ķīnā.

Liels paldies par dalīšanos pieredzē un uzņemšanu pie sevis visiem uzņēmējiem no mācību dalībniekiem!

Mācību laikā uzsāktā biznesa plāna izstrāde turpināsies individuālās nodarbībās.

Vēlam veiksmi jaunajiem uzņēmējiem konkursā “Laukiem būt!”

 

Kristīne Griezāne,

LLKC Aizkraukles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru