Alojas novada uzņēmēji viesojas Ogres novadā

GalerijaPrint

Alojas novada Uzņēmēju konsultatīvā padome kopā ar pašvaldības pārstāvjiem un priekšsēdētāju Valdi Bārdu 4. martā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ogres novadu.

Mūs sagaidīja Ogres Biznesa un Inovāciju Centra valdes locekle Ilze Linkuma, kura vizītes laikā uzņēmās gides pienākumus. Grupai sadaloties, vispirms apmeklējām Ogres novada pašvaldību, kur tikāmies ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Artūru Manguli, izpilddirektoru Pēteri Dimantu, domes priekšsēdētāja vietnieci izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Inetu Tamani un projektu vadītāju Pēteri Preisu. Alojas novada komercdarbības speciāliste Zane Lapšāne-Celma kopā ar Alojas novada domes priekšsēdētāju Valdi Bārdu prezentēja Alojas novada uzņēmējdarbības vidi un Uzņēmēju konsultatīvās padomes līdzšinējo darba pieredzi. Tikmēr otra grupas daļa apmeklēja “Sierštelles” siera ražotni, kurā uzņēmuma pārstāve pastāstīja par uzņēmuma darbību, kā arī piedāvāja sieru nogaršot.

Tad devāmies uz Ogres Valsts tehnikumu, kur ar tā darbību iepazīstināja Projektu nodaļas vadītāja Sigita Jasinska un skolotājs Arturs Cīrulis. Apmeklējām tehnikumu pēc rekonstrukcijas, jo 6. janvārī tika atklāta jaunā Profesionālās izglītības kompetences centra “Ogres tehnikums” ēka.

Ar Ogres novada uzņēmēju valdes pārstāvjiem Māri Legzdiņu, Māri Kapustu un Didzi Mizi pārrunājām un dalījāmies pieredzē par jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbību Ogres un Alojas novadā, Uzņēmēju padomes darbu, kā arī uzņēmēju sadarbību ar novadu deputātiem.

Iepazināmies ar vairākiem Ogres novada uzņēmumiem. SIA “Prometal group” ir uzņēmums, kas veic dažādus metālapstrādes pakalpojumus: lāzergriešanu, metināšanu, locīšanu u. c. “Kiwi Deco” sveču ražotnē uzņēmuma īpašnieks Jānis Dilāns atbildēja uz visiem mūsu jautājumiem, kā arī pastāstīja par sveču ražošanu, kas šajā uzņēmumā ir pilnīgs roku darbs. Apskatījām arī ogrēnieša Jāņa Buka izloloto padomju braucamrīku kolekciju “Tehnika no pagātnes”. Pašlaik kolekcijā ir 33 padomju laika auto.

Vizīte noslēdzās ar SIA „HansaMatrix” apmeklējumu, kur uzņēmuma valdes loceklis Alvis Vagulis pastāstīja par uzņēmuma darbību, ražojot augstas kvalitātes elektroniskās ierīces un sniedzot projektēšanas pakalpojumus. 

Brauciena dalībnieki atzina, ka vizītes laikā gūta vērtīga pieredze, kas noderēs turpmākā darbībā.

Zane Lapšāne-Celma,

Alojas novada domes komercdarbības speciāliste

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru