Augšlīgatnē darbojas ceptuve un kafejnīca „Trīs Kūkas”

GalerijaPrint

Pirms trim gadiem Līgatnes novada Augšlīgatnē apmeklētājiem durvis vēra ceptuve un kafejnīca „Trīs kūkas”, kuras saimniece ir konditore Nora Bērtiņa.

 Konditorejas izstrādājumus cep uz vietas kafejnīcā. Verot durvis, pretī virmo tikko ceptu maizīšu un kanēļa  kārdinošā smarža. Šī ir mājīga vieta kā vietējiem, tā iebraucējiem, kur nopirkt tikko ceptus konditorejas izstrādājumus, gan pasēdēt un izdzert karstu tēju vai kafiju un arī vērot, kā top gardumi. Par ceptajiem našķiem līgatnieši saka tikai atzinīgus vārdus.

Doma par uzņēmējdarbības uzsākšanu radās brīdī, kad Nora un vīrs Mareks bija palikuši bez darba. Mareks bezdarbnieku  kursos uzrakstīja projektu ES atbalsta saņemšanai uzņēmējdarbības uzsākšanai. Projektu novērtēja atzinīgi un ES atbalstu 2000 latu apmērā  piešķīra.

 Kafejnīca un ceptuve darbojas moduļu tipa mājiņā, kas atrodas uz nomātas zemes Augšlīgatnes centrā. Par ES atbalsta naudu tika iegādātas elektroiekārtas smalkmaizīšu cepšanai. Sākumā cepa plātsmaizes, pīrādziņus, bulciņas. Pamazām sortiments kļuvis daudzveidīgāks. Pieņem pasūtījumus kūkām. Patlaban katru dienu sortimentā ir apmēram 15 nosaukumu saldie un sāļie izstrādājumi. Sortiments laiku palaikam tiek mainīts. Smalkmaizīšu cepšanai izmanto kvalitatīvus  vietējos produktus. Vasarā sagatavo augļu un ogu krājumus ziemas sezonai. Savā dārzā izaudzē kabačus, burkānus un citus dārzeņus  ko izmantos netradicionālo kūku un sāļo kūku  cepšanai. Cilvēki aizvien vairāk novērtē dabiskumu.  Noras ceptie pīrādziņi ir izpelnījušies īpašu atzinību. Ir ceļojuši uz Austrāliju, Īriju, Dāniju un citu. Ir apmeklētāji, kuri īpaši brauc uz Augšlīgatni iegādāties Noras ceptās smalkmaizītes un izbaudīt mirkli kafejnīcā „Trīs kūkas”.

Šoruden Līgatnes novada dienas interešu centrs „Saulespuķe” aicināja apgūt jaunas iemaņas meistardarbnīcās ceptuvē un kafejnīcā „Trīs kūkas”, un Nora labprāt dalījās savās prasmē rudens kūku un pīrādziņu cepšanā.

Nora ar saviem izstrādājumiem  piedalās vietējos tirdziņos un pasākumos, palīgā nāk arī meitas. Ziemassvēku laikā tiks ceptas piparkūkas un apgleznotas piparkūku sirdis.  Vīram Marekam ir savs uzņēmums, bet Norai viņš palīdz ar saimniecisku lietu un dokumentu kārtošanu. Nora ir arī darba devēja – algo pārdevēju. Darbs patīk un gandarījums ir tad, kad cilvēkiem garšo.

 

Dace Brēmane, 

LLKC Cēsu nodaļas Līgatnes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru