Bēnē pirmais pavasara tirdziņš “Tas nav nekāds joks”

GalerijaPrint

Jau iebraucot Bēnē, bija skaidrs, ka tas tiešām nav nekāds joks, jo mazās ieliņas šķita pavisam citādas – citkārt klusajā Bēnē 30. aprīlī valdīja īsta tirgus kņada, ļaudis bija ieradušies arī no tālienes.

Saulainajā sestdienas rītā mājražotāji pircējus sagaidīja ar dažādām un katra gaumei atbilstošām precēm, piemēram, apmeklētājiem bija iespēja iegādāties interesantus akmens izstrādājumus, ko piedāvāja Aivars Vāvere, rotiņas dažādām gaumēm un noskaņojumiem, kuras bija sarūpējušas Līga Tīģere no Rīgas un Rasma Kutkovska no Jelgavas, kā arī katrā virtuvē noderīgus koka darinājumus no I. Bendrupas z/s “Smilgumi”  Bērvircavā. Aizvadot pavasari un gaidot vasaru, dažādiem godiem varēja iegādāties arī TLMS “Bēne” studijā radītos linu darinājumus. Joprojām ir iespēja apmeklēt studijas telpas, kur ir izvietota izstāde. Savukārt krāsaino adījumu īpašniece Edīte Ščerbaka bija atbraukusi no Jelgavas. Tāpat tirgus apmeklētājus gaidīja Edītes un Lindas Bēvaldu darinātās sojas sveces, ķermeņa kopšanas līdzekļi un pirts cepures. Saldummīļi varēja ne tikai baudīt tradicionālo cukurvati, popkornu un konfektes, par ko parūpējās Rita Ziedone no Pienavas, bet arī iegādāties Ingas Eglītes kūkas un kūciņas. Tie, kuriem saldumi neiet pie dūšas, priecājās par plašo pavasara ziedu, tomātu un garšaugu stādiņiem, kurus piedāvāja vairāki tirgotāji – Vita Poļakeviča no Bēnes, Ilze Jansone un Ineta Gustava no Penkules. Mākslas darbu cienītājiem bija iespēja savā īpašumā iegūt īpašā Ebru tehnikā radītas gleznas no radošās apvienības IK “Amarana Design” (Rīga) meistarēm Andas Kolosovas un Silgas Andersones, savukārt mazie mākslinieki varēja nopirkt īpašas krāsojamās lapas, kur ļaut vaļu savai fantāzijai, kas tapušas ģimenes uzņēmumā SIA “Bilžu stāsti”, ceļojot no Tīnūžiem. Pie novada zemnieka Ģirta Antes varēja iegādāties laimīgo lauku vistu oliņas, savukārt savu meistarību koka karotes grebšanā varēja izmēģināt kokapstrādes meistara Jāņa Bensona vadībā, pārliecinoties, ka tas nav nekāds joks!

Kad tirgus bija izstaigāts un pirkumu grozi pilni, apmeklētājiem bija iespēja ne tikai baudīt pavasara noskaņas un silto saulīti, bet arī dziedāt līdzi grupas “Baltie lāči” solistam Andrim Baltacim, kurš klātesošos iepriecināja ar savu samtaino balsi ģitāras pavadījumā.

Tirgus kulminācijas brīdis noteikti bija slaveno Bēnes pončiku baudīšana, kurus ar īpašu rūpību un pēc senas receptes bija pagatavojušas pavārītes Azatui Mnacjana un Gunta Rencberga. Tie bija tik ļoti kārdinoši un gardi, ka tika izpirkti dažu minūšu laikā. Pārdevējas prasmes lieliski pierādīja mūsu atraktīvā bēneniece Dace Rencberga. Tie, kuri palika bešā, ieteica tos sagatavot un piedāvāt arī citos svētkos, lai ikvienam būtu iespēja tos reiz nobaudīt.

Taču tirgus jau nebūtu īsts tirgus, ja tajā nebūtu loterija. Balstoties uz vēsturiskajiem faktiem, “Bēnes bazāru izlozējumus” ap 1893. gadu rīkoja “Dāmu komiteja”. Tā ir bijusi tirgus tradīcija, kad Bēnes izlozējumiem balvas piedāvāja ikviens tirgotājs. Šoreiz tradīcija varēja atdzimt ar jaunu sparu, pateicoties tirgotājiem, kuri bija ieradušies uz andeli Bēnē. Lai arī kāda loterijas dalībnieka vaigs kļuva mazliet skumīgs par “neveiksmīgo skaitli”, tomēr kopumā izloze iepriecināja visus apmeklētājus, jo dalīts prieks ir dubultprieks!

Tirgus lustes noslēdza sportistu apbalvošana, kuri bija paspējuši ne tikai iepirkties tirdziņā, bet arī pamētāt bumbiņu, šautriņas, pacīnīties ar svaru bumbām un piedalīties citās jautrās stafetēs. Par sporta aktivitātēm bija parūpējies Aleksandrs Radzevičs.

Pēc kārtīgi padarīta darba tirgotāji un tirgus organizatoru komanda baudīja siltu virumu – zupu, lai ar pilnu vēderu dotos mājupceļā.

Tirdziņa idejas autore ir Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra uzņēmējdarbības konsultante Aucē Inuta Smirnova, kura ap sevi saorganizēja izcilu komandu  – radošo, sirsnīgo Bēnes tautas nama vadītāju Ingrīdu Rozenfeldi, jauno Bēnes sporta organizatoru Aleksandru Radzeviču, enerģijas pilnās pončiku meistares Azatui Mnacjanu, Guntu Rencbergu un Daci Rencbergu; vienmēr jauno un muzikālo Oļegu Kovaļovu. Paldies sociālā uzņēmuma SIA “Sociālais inovāciju parks” vadītājam Ivaram Rozentālam par atbalstu “pončiku stāstā”. Paldies TLMS “Bēne” komandai par sarīkoto izstādes atklāšanu “Cik daudz dzīves paletei krāsu!” Sirsnīgs paldies visiem uzņēmējiem, kuri pieteicās uz Bēnes tirdziņu, zinot, ka tas ir izaicinājums, un milzīgs paldies ikvienam pircējam, apmeklētājam un viesim, kurš vēlējās savu brīvdienu pavadīt nelielā, bet viesmīlīgā ciematiņā Bēnē.

Uz tikšanos citās lustēs Bēnē!

Gita Šēfere-Šteinberga,
Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Inuta Smirnova,
Dobeles PIUAC uzņēmējdarbības konsultante Aucē

FOTO: Gitas Šēferes-Šteinbergas un Edītes Bēvaldes 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru