Cēsīs jauniešiem daudzveidīgas idejas
LLKC Cēsu nodaļā oktobrī intensīvi norisinājās mācības jauniešiem, kurās tika aicināti piedalīties jauni un uzņēmīgi jaunieši vecumā no 18 kuri 40 gadiem, kuri vēlas attīstīt uzņēmējdarbību laukos.
Visas mācību dienas regulāri apmeklēja desmit jaunieši, kuri noslēgumā prezentēja savas biznesa idejas un ieguva sertifikātus. Jaunieši ceļu uz Priekuļiem mēroja ne tikai no visas vēsturiskā Cēsu rajona teritorijas, bet arī no Siguldas un Aiviekstes. Jauniešu motivācija piedalīties interaktīvajā programmā “Tu vari vairāk” ir atšķirīga. Daži no jauniešiem apmeklēja mācības, jo pēc tam vēlas piedalīties konkursā “Laukiem būt!” un iegūt finansiālu atbalstu savas biznesa idejas realizācijai, bet daļa jauniešu mācības apmeklēja, jo galvenā motivācija bija gūt jaunas vai papildināt jau esošās zināšanas par uzņēmējdarbību.
Jauniešu biznesa idejas ir ļoti atšķirīgas – šķirnes gaļas liellopu ganāmpulka izveidošana, smiltsērkšķu audzēšana un pārstrāde, lauku tūrisma vietas izveidošana, ainavu arhitektūras pakalpojumi, kāzu dekoru un koka detaļu rokdarbiem izgatavošana, fotostudijas izveidošana bērniem un izbraukuma fotosesiju piedāvājums, svētku telpu noformēšana, biškopība un biškopības papilddarbības, augļu dārza ierīkošana, ģimenes saimniecības veikaliņa jaunās koncepcijas izstrāde un uzlabošana.
Mācību laikā jauniešiem tika dota iespēja sastapt un klausīties labos un pieredzes bagātos lektoros, kuri sniedza vērtīgas zināšanas un padomus uzņēmējdarbībā. Dalībniekus uzrunāja biznesa treneris Māris Resnis, ekonomists un mārketinga konsultants Aigars Plotkāns, sociālo mediju eksperts Toms Bergs, grāmatvedības un ekonomikas pasniedzēja Liāna Ozolante. Par atbalsta saņemšanas iespējām jauniem uzņēmējiem stāstīja finanšu institūcijas “Altum” pārstāve Astrīda Spure un Cēsu rajona lauku partnerības vadītāja Dace Melgalve, kura jauniešus iedvesmoja un iedrošināja LEADER projektiem. Jauniešiem bija arī ļoti vērtīgas tikšanās ar jauniem un veiksmīgiem uzņēmējiem – SIA “Dabba” pārstāvi Lauru Kreišmani un zīmola “AUTINE” izveidotāju kalēju Jāni Nīmani, kuri laukos atraduši savu nišu veiksmīgai uzņēmējdarbībai.
Mācību noslēgumā 3. novembrī jaunieši prezentēja savas biznesa idejas, kurās klausījās trīs dažādu nozaru pārstāvji, kuri jauniešu biznesa idejas ne tikai vērtēja, bet arī uzdeva dažādus jautājumus, sniedza vērtīgus padomus un ieteica dažādus ieteikumus veiksmīgākai darbībai. Jauniešu prezentācijas vērtēja LLKC Cēsu konsultāciju biroja vadītāja un Priekuļu lauku attīstības konsultante Dace Kalniņa, Priekuļu novada domes projektu vadītāja Vineta Lapsele un zīmola “AUTINE” izveidotājs, kalējs un uzņēmējs Jānis Nīmanis.
Lielākais prieks par to, ka visas šo jauniešu idejas ir dzīvotspējīgas, un viņi katrs par savu ideju ir pārliecināti un gatavi darīt visu, lai to realizētu. Arī mēs, LLKC birojs, vēlam šiem jauniešiem veiksmi un izdošanos un priecājamies, ka, realizējot Valsts Lauku tīkla aktivitāti, arī mēs esam palīdzējuši viņiem gūt vērtīgas zināšanas un pieredzi, tālākai uzņēmējdarbības attīstībai.
Mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.
Gunda Kazerovska,
LLKC Cēsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante
Foto: Gunda Kazerovska
Pievienot komentāru