Dobeles nodaļa rīko pasākumu Penkules skolā

GalerijaPrint

Vispārizglītošajās skolās 30. maijs bija pēdējā skolas diena, un Dobeles novadā notika skolēnu Deju un dziesmu svētki, tāpēc sadarbībā ar Penkules skolas mazpulku vadītāju Ilzi Jansoni  LLKC Dobeles nodaļa  rīkoja pasākumu mājāspalicējiem. Pasākumā piedalījās 32 skolēni un  viņu pedagogi. 

Skolas jauniešiem šī diena bija iesākusies agri, jo pirms mūsu tikšanās viņi jau bija paspējuši apskatīt Dobeles pilsdrupas. Turpinājumā Dobeles lauku konsultāciju biroja augkopības speciāliste Danute Radzēviča  skolēniem pastāstīja par lauku apstrādi labākas ražas ieguvei, iepazīstināja ar agronoma profesijas plusiem un mīnusiem, atbildēja uz jauniešu jautājumiem, piemēram, kādi mācību priekšmeti ir svarīgi, lai iegūtu šo specialitāti.

 Dobeles novada lauku attīstības speciālistei Elgai Ginterei ir liela pieredze lopkopībā, un viņa skolēniem pastāstīja par lopiņu barošanu, kopšanu un to, kādu produkciju var iegūt.

Gan Danute, gan Elga savā stāstījumā ietvēra informāciju par interesantām,  netradicionālām lietām, piemēram, kādas dzimtas augi ir zemesrieksti, kā noteikt olas svaigumu, kā ilgāk uzglabāt svaigu olu ledusskapī un cik daudz  produkcijas veidu  iegūst no strausiem.

 Pasākuma tālākajā gaitā jaunieši  piedalījās viktorīnā par iepriekš stāstīto, noteica graudaugu sēklas un to, kādus pārtikas produktus iegūst no kviešiem, kādus – no miežiem, kādus – no kartupeļiem.

Tikšanās nobeigumā Penkules skolas mazpulkiem kā topošajiem  zemes  kopējiem  tika nodots sveiciens – maisiņi ar makaroniem, kēksiem  un citiem produkcijas veidiem  no  lielākā augkopības produkcijas pārstrādātāja – AS „Dobeles Dzirnavnieks”.

 Redzot skolēnu lielo aktivitāti un uzklausot viņu pareizās atbildes uz jautājumiem, bija labi redzama šī pasākuma lietderība.

 

Ilga Šteinmane,

Dobeles novada lauku attīstības speciāliste

Foto galerija: 

Pievienot komentāru