Dobeles nodaļa turpina sadarbību ar mazpulkiem

GalerijaPrint

LLKC Dobeles nodaļa turpina veiksmīgo sadarbību ar mazpulcēniem, lai iepazīstinātu bērnus un viņu skolotājus ar bioloģisko lauksaimniecību un lauku tūrismu.

 Šoreiz pasākuma „Uzņēmējdarbības laukos popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” mērķis bija iepazīstināt Zemgales mazpulku nometnes „Raibās dienas Penkulē” 54 skolēnus un skolotājus ar bioloģisko lauksaimniecību un lauku tūrismu. 

 Augusta sākumā tika apmeklēta bioloģiskā saimniecība Tērvetes novada Bukaišu pagasta „Ābelītēs” – SIA „Elite Plus”. Saimniecībā audzē dažādus produktīvos dzīvniekus – Galoveju, Hailanderu un Angus šķirnes gaļas liellopus, Vācijas Merino aitas, Zānes kazas un zosis. Kā lauku tūrisma saimniecība piedāvā dzīvnieku apskati, bērniem – pastaigu ar kazu saitītē, braukšanu ar bērnu kvadraciklu. Pieaugušajiem – izbraukumu ar ekskluzīvu motociklu, šaušanu ar gaisa bisi, ekskursiju pa Bukaišu apkārtni. Iespējams noīrēt pļavu ar labiekārtotu atpūtas vietu pie dīķa.

Mazpulcēniem no Dobeles, Tērvetes, Saldus un Bauskas tika izskaidrota biodinamiskās saimniecības būtība, kā arī uzdoti jautājumi par vidi, par katra devumu vides saglabāšanā, piemēram, atkritumu šķirošanu. Bērni gāja uz attālajām ganībām, kur varēja iepazīties ar saimniecībā esošajiem gaļas liellopiem. Tika izstāstīts par šķirnēm, dzīvnieku paradumiem un katra dzīvnieka lomu saimniecībā. Pa ceļam uz ganībām mazpulcēniem tika uzdoti jautājumi par lauksaimniecības dzīvniekiem, to ieradumiem, kopšanu, barošanu u.t.t. Zinošākie saņēma balvas. Pēc pastaigas ganībās un mežā skolēni varēja izbaudīt lauku tūrisma priekšrocības – bradāšanu dīķī, volejbola un futbola spēli, katrs iemācījās sev pagatavot un izcept maizi uz ugunskura. 

Mazpulcēni bija ieinteresēti, aktīvi un darbīgi, diezgan vērīgi ieklausījās stāstītajā, kā arī uzdeva jautājumus un izteica komentārus, kā arī sniedza labas atbildes uz viņiem uzdotajiem jautājumiem. Visvairāk bērni izbaudīja iespēju pabarot un samīļot dzīvniekus, sevišķi ganu suņus un jaunlopus.

„Ābelīšu” saimniekiem izdevās ieinteresēt skolēnus par dzīvi un darbošanos laukos, parādīt dabā, kā ar biodinamisko saimniekošanu var iekopt kādreiz aizaugušās platības un veiksmīgi saimniekot.

Vēlu vakarā, mēnesgaismā tapa kopbilde un uz atvadām bērni un pedagogi izteica vēlēšanos turpināt klātienē apmeklēt tuvējās saimniecības.

Mazpulku nometnes „Raibās dienas Penkulē” vadītāja I. Jansone norādīja: „Patiesībā šāda veida aktivitātes var būt kā nodarbība mazpulcēniem, pirms tam programmā paredzot noteiktu stundu skaitu šāda veida pasākumiem. Šāda veida aktivitātes varētu notikt gan sociālajās zinībās, gan dabaszinībās. Šādi pasākumi noteikti būtu vajadzīgi!”

 

Raimonda Ribikauska,

LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Ilga Šteinmane,

LLKC Dobeles nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru