Druvas skolas audzēkņi iepazīst uzņēmējdarbības un izglītības iespējas

GalerijaPrint

Kopā ar LLKC Saldus nodaļas speciālistiem Druvas vidusskolas 9. klases audzēkņi un klases audzinātāja Liāra Beļkeviča 13. oktobrī devās pieredzes apmaiņas braucienā uz PIKC “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums”, ģimenes uzņēmumu “Pūre Chocolate” un Baltijā lielāko strausu audzētavu “Nornieki”, kas atrodas Kuldīgas novadā.

Dienas pirmajā pusē devāmies uz uzņēmumu “Pūre Chocolate”, kur iepazināmies ar šokolādes vēsturi, tās tapšanas tradīcijām, vienlaikus pašiem izdzīvojot šokolādes tapšanas procesu. “Pūre Chocolate” ir mērķtiecīgs un strauji augošs Latvijas ģimenes uzņēmums.

Gardie saldumi tiek ražoti, izmantojot augstvērtīgu beļģu šokolādi. “Pūre Chocolate” ir dibināts 2007. gadā Pūrē, mēnesī tiek saražotas apmēram 60 tonnas gardumu. Uzņēmums septiņu gadu laikā ir kļuvis par lielāko šokolādes un trifeļu ražotāju. Lielu daļu saražotās produkcijas uzņēmums eksportē uz citām pasaules valstīm. Saldumi ir nopērkami Korejā, Japānā, Katarā, Kuveitā, Saūda Arābijā, ASV, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Austrālijā, Slovēnijā, Rumānijā, Vācijā, Azerbaidžānā, Krievijā un mūsu tuvākajos kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmums regulāri piedalās arī pasaules izstādēs Ķelnē (Vācija) un Čikāgā (ASV).

Vēlāk devāmies uz Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, kur tā pārstāvji detalizēti izklāstīja tehnikumā apgūstamās mācību programmas. Tehnikums piedāvā mūsdienīgas izglītības iespējas ar lauksaimniecību un lauku attīstību saistītās specialitātēs – lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, automehāniķis, elektriķis, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, lauku tūrisma, klientu apkalpošanas, maizes un miltu izstrādājumu un viesnīcu pakalpojumu speciālists. Tehnikums, lai nodrošinātu augstas kvalitātes izglītības iespējas, nepārtraukti atjauno tehnisko bāzi un ir izveidojis ciešu un veiksmīgu sadarbību ar lauksaimniecības un citās jomās strādājošajiem uzņēmumiem.

Druvas vidusskolas skolēni ieguva izsmeļošu informāciju par mācību norises procesu, apskatīja mūsdienīgās mācību telpas un modernās mācību tehnoloģijas, kā arī iepazina profesionālos un atsaucīgos tehnikuma pasniedzējus. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma apmeklējums apliecināja, ka tehnikumā liela uzmanība tiek pievērsta tieši praktiskām nodarbībām, protams, neaizmirstot arī par teorētiskām zināšanām.

Dienas noslēgumā devāmies uz Baltijā lielāko strausu audzētavu “Nornieki”, kas atrodas Kuldīgas novada Snēpeles pagastā. Strausu audzētavā šobrīd ir vairāk nekā 100 strausu.

Saimniecība “Nornieki “ dibināta 2011. gadā un no parastas piemājas saimniecības izaugusi par lielāko strausu audzētavu Latvijā. Saimniecības pamatnodarbošanās ir Āfrikas strausu audzēšana un pārstrāde ar zīmolu “Baudi”. Fermā saimnieko Pēteris Gobzemis un Anda Šīmane. Papildus saimniecībā tiek audzētas arī Āfrikas būru šķirnes kazas, kas fermā ir vēl viens nākotnes biznesa virziens. Saimniecības apsaimniekotā platība ir par mazu, lai pelnītu ar tradicionālo lauksaimniecību, tādēļ radās doma par netradicionālu nozari ar augstu pievienoto vērtību.

Ievērojamu daļu no saimniecības ieņēmumiem veido tūrisma pakalpojumi. “Nornieki“ piedāvā gida pavadībā apmeklēt strausu fermu un baudīt Kurzemes dabas vienreizību. Apmeklējuma laikā iespējams nobaudīt ēdienus, kas gatavoti no strausu gaļas un desertu no strausu olām. Visdrošākā iespēja nogaršot strausu gaļu ir tieši saimniecībā. Bērniem un jauniešiem piedāvā darbu radošajās darbnīcās, katrs var izgatavot savu suvenīru. Saimniecību var apmeklēt gan lielās grupās, gan ar ģimeni vai individuāli. Saimniecības pārstāvja stāstījums ir tik aizraujošs, ka pāris stundas aizrit nemanot. Arī lielie putni pieraduši pie apmeklētājiem, izrāda interesi. Saimnieki ir savas nozares patrioti, labprāt dalās zināšanās par putnu audzēšanu un barošanu ar citiem interesentiem, pārdod vaislas putnus, ja kāds vēlas uzsākt vai paplašināt strausu audzēšanu. Produkciju un pakalpojumus aktīvi reklamē sociālajos tīklos.

Interesanti, ka smagākā strausu ola saimniecībā svērusi vairāk kā
2 kg. Vidēji viena strausu ola sver apmēram 1,5 kg. Strausi, skrienot brīvā dabā, spēj sasniegt līdz 80 km/h lielu ātrumu.

Druvas vidusskolas 9. klases audzēkņi un skolotāja bija gandarīti par redzēto un dzirdēto, īpašu uzslavu veltot Kandavas Lauksaimniecības tehnikumam, kas ir moderna izglītības iestāde.

Zanda Dimanta-Svilpe,

LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru