Ēdolē atklāj pašmāju produktu tirdziņu

Klāt rudens – gadatirgu laiks. Doma par jaunas tirgošanās vietas izveidi radās jau pavasarī, kad konsultanti rīkoja diskusiju ar Ēdoles iedzīvotājiem par kooperēšanās iespējām. Pagasta bibliotekāre Aira Celma uzņēmās koordinatora pienākumus un uzrakstīja projektu konkursam Darīsim paši, kas guva Kuldīgas novada domes atbalstu. Par projekta līdzekļiem tika sakārtota tirdzniecības vieta pagasta centrā, un vietējais amatnieks izgatavoja gaumīgas tirdzniecības nojumes.

Tirgus atklāšanas pasākums notika 21. septembrī. Tas sākās ar nelielu vietējo pašdarbnieku sagatavotu kultūras programmu. Pasākumu atklāja pagasta pārvaldes vadītāja, atzinīgi vērtējot padarīto. Par uzdrošināšanos un iniciatīvu ēdolniekus slavēja Kuldīgas domes izpilddirektors Aleksandrs Lange.

Pasākums pulcēja daudz ieinteresēto – gan pircējus, gan pārdevējus. Aicināti tika visi, kas gatavi pārdot pašmājās darinātās lietas un dārzā izaudzētos labumus. Šim tirdzniecības veidam ir daudz priekšrocību – prece, kas vesta pircējiem, ir svaiga, dažreiz vēl silta. Pircējs un pārdevējs savstarpēji uzticas viens otram, dažreiz pat apmainās ar precēm. Tādējādi tas ir labs noiets pašu saražotai produkcijai.

 Ēdoles tirdziņā varēja nopirkt: stādus, puķes, medu, maizi, milzīgus dažādu krāsu ķirbjus, sīpolus, burkānus, svaigas un kūpinātas zivis, gaļu, arī svaigu jēra gaļu, dažādus pēc vietējām receptēm gatavotus sierus, ļoti garšīgas medus tortes un vēl daudz garšīgu un noderīgu lietu. Apmierināti bija gan pircēji, gan pārdevēji.

Labiekārtotā tirdzniecības vieta ar ērto piebraukšanu ir ieguvums gan ēdolniekiem, gan visiem garāmbraucējiem.

Sagatavoja Inese Blūma

Kuldīgas novada lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru