Gunta Nagle turpina uzņēmējdarbību Kārsavā

GalerijaPrint

Viena no konkursa „Atbalsts jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” laureātēm Gunta Nagle veiksmīgi turpina strādāt, un viņas modes salons „LAGU” vēris durvis jaunās telpās.

 Katrai pilsētai ir savas lietas, vietas un cilvēki, ar kuriem lepoties. Kārsava pavisam noteikti var būt lepna par uzņēmīgiem, spējīgiem un talantīgiem jauniešiem, kuri Latvijā un ārzemēs iegūtās zināšanas un pieredzi labprāt pielieto un darbojas savā dzimtajā novadā.

 Viena no sava novada patriotēm ir Gunta Nagle. Sekojot savam bērnības sapnim par modes un stila lietām, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā ir iegūta interjera dizainera asistenta kvalifikācija. Lemjot par augstākā līmeņa studiju iespējām, Gunta izvēlējās studēt Dānijā, vienā no labākajām Skandināvijas dizaina un biznesa augstskolām „TEKO Design + Business Via University College”. Studijas šajā augstskolā ir bez maksas, taču, lai iestātosm ir jānokārto iestājeksāmeni. Savas angļu valodas zināšanas jāpierāda intervijās, jābūt labiem eksāmenu rezultātiem un sekmju izrakstam.

Izjūtot patriotismu pret savu valsti un dzimto novadu, neatkarīgi no tā, cik tālu Gunta atrastos no savām mājām, viņa vienmēr ir gribējusi dzīvot un strādāt Latvijā. Sākotnēji šķita, ka Latgalē strādāt savā izvēlētajā profesijā būs praktiski neiespējami, ja nu vienīgi kādā šūšanas ateljē. Bet Gunta vēlējās radīt kaut ko individuālu, atšķirīgu no citiem. Studijas Dānijā motivēja jaunieti domāt radoši biznesa jomā un kalt plānus par sava zīmola izveidi. Studiju laikā, apciemojot ģimeni Latvijā, Gunta uzzināja no Kārsavas lauku attīstības speciālistes Antoņinas Babānes par iespēju piedalīties jauniešu apmācībās un konkursā „Laukiem būt!”. Tā apmācību procesā viņa uzzināja par iespējām rakstīt projektu „Atbalsts uzņēmējdarbības radīšanai un attīstībai (ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)”, kā arī pieteikties Valsts Lauku tīkla pasākumam „Atbalsts jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Konkursā „Laukiem būt!” Gunta ieguva piekto vietu Latvijā un saņēma 900 latu savas biznesa idejas realizācijai. Šī nauda tika ieguldīta kā līdzfinansējums projekta apgūšanā. Rezultātā 2012. gadā tika reģistrēts uzņēmums un šī gada 9. septembrī modes salons „LAGU” pārgāja jaunās telpās, kur Gunta sniedz individuālus šūšanas pakalpojumus. Jaunietes darbs iezīmējas ar individuālu pieeju katram klientam. Gunta ne tikai modelē un šuj tērpus, bet arī iesaka, kā ievērojot jaunākās modes tendences un etiķetes normas, labāk saskaņot tērpu ar aksesuāriem. Klientiem šeit ir iespēja savu tērpu idejas realizēt, izmantojot gan savus līdzpaņemtos audumus, gan iegādājoties tos turpat modes salonā. Sākotnēji Gunta audumus iegādājās Dānijā, Vācijā, savukārt pēdējā laikā audumi tiek pirkti tepat Latvijā un Lietuvā.

Gunta atzīst, ka pasūtījumu viņai netrūkst. Pastāvīgo klientu lokā lielākoties ir individuālie pasūtītāji no Rēzeknes, Ludzas, Balviem, Rīgas un citām pilsētām. Veiksmīgas uzņēmējdarbības nodrošināšanai un attīstībai uzņēmuma īpašnieka zināšanām ir jābūt vispusīgām. Jābūt zinošam ne tikai izvēlētajā uzņēmējdarbības nozarē, bet jāpārzina arī citas ar uzņēmējdarbību saistītas sfēras, piemēram, ekonomika, mārketings, loģistika, tirgzinība, psiholoģija u. c. Tāpēc arī Gunta Malnavas koledžā nesen ir apguvusi zināšanas izglītības programmā „Grāmatvedība”.

Šobrīd Gunta strādā pie jaunas apģērbu kolekcijas, ar kuru tiek plānots startēt ne tikai Latvijas tirgū, bet arī aiz Latvijas robežām. Nesen aizvadīta izstāde Rēzeknē „Uzņēmēju dienas”, bet 19. decembrī Gunta piedalīsies Rēzeknes ziemassvētku tirdziņā, kur radošajā darbnīcā mācīs pagatavot interesantus aksesuārus.  Februārī piedalīsies Rīgā izstādē „Baltoor”, kur tiks prezentēta jaunā pavasara/vasaras 2015. gada tērpu un aksesuāru  kolekcija „Latve”. Domājot par uzņēmuma attīstību un klientu loka paplašināšanos, nākotnē tiek plānots izveidot mājaslapu un internetveikalu modes salonam „LAGU”, kā papildu mērķis ir iecerēts saražotās produkcijas eksports.

Liels atbalsts uzņēmuma radīšanā un attīstībā Guntai ir ģimene, radi un draugi, kuri tic viņas izvirzīto mērķu īstenošanai. Jaunā uzņēmēja ir gandarīta, ka viņai izdevies radīt labvēlīgus apstākļus darbam dzimtajā novadā. Arī citus jauniešus Gunta mudina uzdrīkstēties un riskēt savas idejas īstenošanā.

Jaunatvērtajās modes salona telpās jau ir paguvuši pārņemt pieredzi 127 jaunieši no dažādām skolām. Visi, kuri vēlas uzzināt par modes salonu un viņa darbu var sekot „ LAGU” sociālajā tīklā  www.draugiem.lv un facebook.com.

Gada nogalē Guntai gribētos novēlēt izturību, apņēmību, darba mīlestību, veselību un radošu veiksmi arī nākamajos gados!

 

Antoņina Babāne,

LLKC Ludzas nodaļas Kārsavas novada lauku attīstības speciāliste

 Beāte Narnicka,

LLKC Ludzas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 Foto: Antoņina Babāne

 

 

 

 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru