Iedvesmojies. Mācies. Radi!

GalerijaPrint

Šie atslēgas vārdi precīzi raksturo LEADER sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” projektā īstenotās aktivitātes. Ar šādi izskanējušu aicinājumu 4. decembrī Jelgavas novada Lielplatones muižā notika sadarbības projekta uzņēmējiem noslēguma pasākums.

Projekta vadītāja Videga Strautniece apkopoja īstenoto un dalījās ar projekta rezultātiem, minot, ka divu gadu laikā lauku partnerība “Lielupe”, sadarbojoties ar Bauskas rajona un Dobeles rajona lauku partnerībām, īstenoja vairākas aktivitātes, lai sekmētu vietējo ražotāju un pakalpojumu sniedzēju konkurētspēju, sadarbību un atpazīstamību.

Projekts iesākās ar mācībām par dažādām uzņēmējiem svarīgām tēmām: mārketings, reklāmas veidošana, produktu ražošanas tehnoloģijas un iepakojums, tūrisma piedāvājuma pilnveidošana,  viesmīlības nozīme tūrisma pakalpojumu sniegšanā, degustāciju galda klāšana, komunikācijas prasmju pilnveidošana, radošums un inovācija jaunu piedāvājumu veidošanā, gida darba pamatprincipi.

Mācības deva jaunas zināšanas un vērtīgus padomus uzņēmēju ikdienas darba pilnveidošanā, ražošanas procesā un plānojot uzņemt tūristu grupas savā saimniecībā. Kopumā tika organizētas 12 mācību dienas.

Divpadsmit pieredzes braucienos, kas notika  deviņos sadarbības partneru novados, uzņēmēji iepazinās ar 60 saimniecībām un apskates vietām. Tādā veidā daži uzņēmēji pirmo reizi uzņēma grupu, citi savukārt varēja būt piemērs iesācējiem šajā jomā. Savstarpējā pieredzes apmaiņa deva drosmi un iedvesmu darboties. Pārrunātie izaicinājumi, ieguvumi, sasniegumi un grūtības, ar ko saskaras uzņēmējs, saliedēja dalībniekus un iedrošināja darboties pašiem un radīt ko jaunu.

Apjomīgs darbs uzņēmēju popularizēšanā tika veikts, izstrādājot trīs jaunus tūrisma maršrutus, kuros iesaistīti 30 vietējo produktu ražotāji un pakalpojumu sniedzēji. Tūrisma maršruts “Zemgales saimnieces aicina ciemos” un “Zemgales saimnieki aicina ciemos” rosina gardēžus un vietējās produkcijas cienītājus doties ciemos pie ražotājiem, satikt saimnieku, klausīties pieredzes stāstu un degustēt produktus. Maršruts “Uzzini, kā top!” izstrādāts, domājot par skolēniem un bērniem, aicinot iepazīt, kā top lietas un dažādi produkti, kā arī pašiem iesaistīties to tapšanas procesā.

Lai sekmētu vietējo ražotāju atpazīstamību, projekta īstenošanas laikā tika noorganizēti trīs jauni tirdziņi, kas drosmīgi pieteica sevi vēl nebijušās vietās: Kroņaucē, Tērvetes novadā pie kafejnīcas “Mēnestiņš”; Codes pagastā, Bauskas novadā zemnieku saimniecībā “Vaidelotes” un Svētes pagastā, Jelgavas novadā, zemnieku saimniecībā “Vilki”.

Kā kulminācija īstenotajiem tirdziņiem bija šī gada augustā īstenotais “Pārtikas amatnieku festivāls”, kas pulcēja kopā 50 vietējos ražotājus un 500 apmeklētājus. Festivāla mērķis bija atraktīvi, radoši un izzinoši vēstīt par vietējo pārtiku un tās ražotājiem. Pēc festivāla norises projekta īstenotājiem radās ideja apkopot projektā iesaistītos vietējās produkcijas ražotājus. Tika sagatavota un izdota karte, kas vizuāli parāda  uzņēmēju atrašanās vietas un dod iespēju sazināties ar uzņēmējiem pēc kartē norādītajiem kontaktiem.

Projekta noslēguma pasākumā savu dienas gaismu piedzīvoja viena no darbietilpīgākajām  projekta aktivitātēm – 18 reklāmas stendi, kuros apkopota informācija par 49 uzņēmējiem, kas ražo  vai sniedz pakalpojumus un aicina ciemos tūristus. Projekta vadītāja uzsvēra, ka paveiktais noteikti ir sekmējis to, ka uzņēmēju konkurētspēja pieaug un notiek ciešāka sadarbība uzņēmēju starpā, citam citu atbalstot.

Pasākumā Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte uzsvēra to, ka šis projekts veicinājis arī iesaistīto pašvaldību ciešāku sadarbību uzņēmēju atpazīstamības veicināšanā, jo katra pašvaldība popularizēs ne tikai savus, bet arī kaimiņu novadu uzņēmējus.

Dienas otrajā daļā projekta īstenotāji, iesaistot biedrības “Ideju un inovāciju institūts” vadītāju Elīnu Miķelsoni, mudināja  dalībniekus veidot jaunus, kopīgus piedāvājums jaunajai tūrisma sezonai.

Lai rosinātu mazos ražotājus domāt plašāk un attīstīties, ar savu pieredzes stāstu par izaugsmi no mājražotāja par ražotāju tika aicināta dalīties Ilze Priževoite, kura pārstāv SIA “Karameļu darbnīca” saldumu ražotni Jelgavā.

Izskanot pasākumam un arī noslēdzoties sadarbības projektam uzņēmējdarbības veicināšanai, dalībnieki tika iepazīstināti ar lauku partnerības “Lielupe” jaunu, tikko kā iesāktu  projektu, kas piesaka sevi sociālās uzņēmējdarbības jomā. Par to dalījās sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Dace Indrika, iepazīstinot ar vietējiem un ārvalstu piemēriem. Šī tēma rosināja uzņēmējus iepazīt, izvērtēt un analizēt, vai kāds sevi saskata darbojamies šajā jomā. Sociālās uzņēmējdarbības vēstniece aicināja uzņēmējus domāt nedaudz plašāk, saskatot ne tikai savas, bet arī apkārtējo vajadzības, tādā veidā iekļaujot sociālu jautājumu risināšanu, kas ir iespējama arī uzņēmējdarbības ietvaros.

Videga Strautniece,

lauku partnerība “Lielupe”

Foto galerija: 

Pievienot komentāru