Ja vēlies ko sasniegt, nevajag mēģināt, vajag darīt!

LLKC Ogres nodaļa no 26. līdz 30. maijam Valsts lauku tīkla (VLT) pasākuma „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros rīkoja mācības jauniešiem. Četrpadsmit jaunieši no Ogres apkaimes, kā arī no citiem novadiem piedalījās pasākumā, kura mērķis ir lauku jauniešu aktivizēšana un iesaistīšana lauku uzņēmējdarbībā.

Informatīvajā dienā piedalījās zemnieku saimniecības „Dangas” un „Dimantu kalna” īpašnieks Pēteris Dimants, kurš turpmākās mācību dienas rūpīgi strādāja ar jauniešiem, palīdzot atrast pareizo darbības virzienu, kā arī deva spēcīgu stimulu neatkāpties no iesāktā un darboties tālāk.

VAS „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” Rīgas filiāles vadītāja Agrita Vagoliņa stāstīja par bankas valsts atbalsta programmām, piedāvātajām iespējām uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, minot pozitīvos piemērus, kas iepriecināja un radīja izbrīnu – par to, ko tik jaunieši neizdomā, lai dažādotu biznesu. Informatīvās dienas nobeigumā pasākumam pievienojās iepriekšējā gada konkursa „Laukiem būt!” laureāte Inga Gailīte, dalījās pieredzē par konkursa pieredzi, savu biznesu – dizaina mīkstajām rotaļlietām.  Šajā dienā tikās gan jaunie censoņi, uzņēmēji, mentori – lektori, padomdevēji, un finansējuma piesaistes avotu pārstāvji, kas vienkopus radīja pozitīvu enerģijas lādiņu, apliecinot, ka Latvijas lauku nākotne ir atkarīga no jauniešu vēlmes palikt laukos un attīstīt uzņēmējdarbību tieši laukos.

Mācību dienu laikā jauniešiem bija uzdevums saprast, ko viņi īsti vēlas darīt, ar kādu biznesu nodarboties. Pasākuma dalībniekiem savstarpēji iepazīstoties, tika dibināti jauni kontakti un atrasti jauni biznesa partneri, jo, tikai sadarbojoties un radot savam biznesam „pievienoto vērtību”, var sasniegt augstu rezultātu. Iedibinātās tradīcijas deva jauniešiem iespēju iepazīstināt citus ar savu produkciju, lai kopīgiem spēkiem, izmantojot „prāta vētras” metodi, palīdzētu jaunajam uzņēmējam saprast, ko varētu uzlabot, lai produkcija būtu piemērota dažādām patērētāju grupām. Lektori ar savu pieredzi mācīja jauniešiem daudzpusīgi skatīties uz lietām un biznesu kopumā. 

Galvenais ir pārliecība par savu ideju, protams, būs savi „puni”, bet tas nekas. Jābūt tikai pārliecībai par sevi!

 

Liene Dreiska,

LLKC Ogres nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru