Jaunieši tiek aicināti piedalīties lauku uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumos

Šis ir jau ceturtais gads, kad tiek organizēti pasākumi Valsts Lauku tīkla aktivitātē „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Un šogad šī aktivitāte kļūst pieejamāka plašākam jauniešu lokam – pasākumi tiek organizēti katrā LLKC reģionālajā nodaļā, tādēļ iespēja apgūt uzņēmējdarbībai nepieciešamās prasmes, saņemt sertifikātu un piedalīties konkursā „Laukiem būt!” ir jauniešiem visā Latvijas teritorijā.

Pasākuma mērķis ir motivēt jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties lauku uzņēmējdarbībā, veicināt jauniešu uzņēmējdarbības kompetenču attīstību, organizējot seminārus, mācības un sniedzot praktisku palīdzību. Pērn par piedalīšanos mācībās sertifikātus saņēma 200 jaunieši un 52 jaunieši iesniedza pieteikumus konkursam „Laukiem būt!”.

Pasākuma ietvaros jauniešiem būs iespēja apgūt idejas ģenerēšanas un definēšanas prasmes, uzņēmējdarbības, grāmatvedības un finanšu plānošanas pamatus, biznesa plāna un projekta būtību un izstrādi, iegūt informāciju par finansējuma piesaistīšanas avotiem, tādējādi attīstot uzņēmējdarbībai nepieciešamās kompetences.

Par piedalīšanos mācībās un sekmīgu savas biznesa idejas rīcības plāna aizstāvēšanu jauniešiem tiek piešķirts sertifikāts. Pēc mācībām to dalībniekiem ir iespēja piedalīties konkursā ar naudas balvu fondu „Laukiem būt!”, iesniedzot biznesa plānu. Biznesa plāna veidošanā dalībniekiem tiek nodrošinātas profesionālu LLKC ekspertu konsultācijas.

Jauniešiem dalība pasākumā ir bezmaksas.

Konkursā naudas balvas sava biznesa attīstībai pēdējos divos gados ir ieguvuši 25 jaunieši. Šobrīd vairāk nekā 20 iepriekšējo gadu pasākuma dalībnieki veiksmīgi attīsta savu uzņēmējdarbību, strādājot ne tikai lauksaimniecībā, bet arī produktu pārstrādē, galdniecībā, kokapstrādē, amatniecībā, apģērbu dizainā un šūšanā, kā arī citās nozarēs.

Mācības birojos notiek dažādos laikos – no aprīļa līdz jūnijam, tāpēc, lai pieteiktos mācībām konkrētā reģionā, jāseko līdzi aktualitātēm Valsts Lauku tīkla mājas lapā www.laukutikls.lv vai arī jāinteresējas konkrētajā birojā pie uzņēmējdarbības konsultanta.

LLKC Jēkabpils reģionālās nodaļas organizētā informatīvā diena notika 1. aprīlī.

 

Tuvākie paredzētie pasākumi: 

Cēsu reģionālās nodaļas informatīvā diena – 16. aprīlī, plkst. 10.00, Dārza ielā 12, Priekuļos;

Liepājas reģionālās nodaļas informatīvā diena – 17. aprīlī, plkst. 11.00, Atmodas ielā 16, Aizputē.

Pievienot komentāru