Jauniešiem Ogres pusē ir daudz labu, radošu ideju
LLKC Ogres nodaļas rīkotajās mācībās piedalījās 13 aktīvi, zinātkāri jaunieši no Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Mārupes novada, lai apgūtu teorētiskas un praktiskas zināšanas par uzņēmuma veidošanu un varētu uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos.
Jauniešiem tika dota iespēja tikties ar nozaru speciālistiem (grāmatvežiem, ekonomistiem u. c., kas dalījās savās zināšanās un pieredzē.
Pirmajā mācību dienā jaunieši tikās ar BOSI metodes ieviesēju Latvijā Jāni Skrūzkalnu un kopdarbībā ar lektoru izzināja savu uzņēmēja gēnu, iepazīstot tās lietas, kas katram uzņēmēja gēnam ir raksturīgas un no kā labāk izvairīties, attīstot savu uzņēmējdarbību.
Otrajā mācību dienā ar jauniešiem tikās Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants, kurš ar savu entuziasmu neapšaubāmi izraisīja jauniešos vēlmi un motivāciju darboties un attīstīt uzņēmējdarbību. Grāmatvedības eksperte Sarmīte Kirhnere ievadīja jauniešus grāmatvedības pamatos, iepazīstinot ar uzņēmējdarbības formas izvēles iespējām un ievadot nodokļu likumdošanas labirintos.
Trešajā mācību dienā jaunieši apguva praktiskās iemaņas grāmatvedībā, mācījās aizpildīt dažādus dokumentus, kā arī iepazinās ar finansēšanas iespējām ideju realizēšanai. DNB bankas speciālisti iepazīstināja apmācību dalībniekus ar bankas piedāvātajiem pakalpojumiem jauniešiem, savukārt PPP biedrības “Zied Zeme” pārstāvji paplašināja jauniešu zināšanas ar saviem projektiem, piemēram, „Projektu banka” u. c. rīkiem biznesa uzsākšanai ar PPP “Zied Zeme” atbalstu.
LLKC Ogres konsultāciju biroja jaunākā speciāliste ekonomikā Skaidrīte Padedze stāstīja par dažādiem atbalsta saņemšanas veidiem no Lauku attīstības programmas 2014-2020. gadam uzņēmējdarbībai.
Dienas noslēgumā piedalījās Ogres Biznesa un inovāciju centra (OBIC) vadītājs Uģis Amons, dodot iespēju iepazīt dažādus citus biznesa attīstības instrumentus Ogres teritorijā.
Ceturtajā mācību dienā VAS “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” Rīgas filiāles vadītāja Agrita Vagoliņa dalījās pieredzē par biznesa plāna/projekta sastāvdaļām, visbiežāk pieļautajām kļūdām, sagatavojot biznesa plānu. Dienas noslēgumā – praktiskais darbs, biznesa plānu modelēšana, neliels ieskats savas idejas prezentēšanas mākslā.
Piektajā mācību dienā jaunieši prezentēja savas idejas un ar lektoriem strādāja individuāli, nostiprinot apmācībās iegūtās zināšanas un atziņas.
Pasākumā piedalījās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, kurš atzinīgi vērtēja šī pasākuma lietderību.
Pasākuma noslēgumā jauniešiem tika izsniegti sertifikāti, kas ir ceļazīme uz konkursu “Laukiem būt!”, kurā, veiksmīgi startējot ar savu ideju, iespējams iegūt naudas balvas savas uzņēmējdarbības realizēšanai vai attīstīšanai.
Artūrs Mangulis, Ogres novada domes priekšsēdētājs: “Jauniešiem ir daudz labu, radošu ideju un plānu – var teikt, ir potenciāls. Šādus seminārus vērtēju ļoti atzinīgi. Bieži vien ir tā, ka jauniešiem nav padoma un atbalsta vajadzīgajā brīdī, lai labās idejas realizētu un, teiksim, gatavā prece nonāktu līdz veikala plauktam”.
Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dimants, kurš aktīvi iesaistās jauniešu apmācības procesā, sniedz labus padomus tiem jauniešiem, kuri grib darboties.
Pēteris Dimants: „Manuprāt, dažas projektu idejas jau tūlīt pat varētu izmantot Ogres novadā, piemēram, jaunieši seminārā prezentēja dažādas slotiņas no vietējiem augiem. Šādi semināri noteikti ir jāturpina, domu apmaiņa un ideju ģenerēšana apmācību laikā ir apsveicama”.
Mācības no 6. līdz 10. jūlijam norisinājās Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.
Liene Dreiska,
LLKC Ogres nodaļas uzņēmējdarbības konsultante, sadarbībā ar Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu
Pievienot komentāru