Jēkabpilī noslēgušās mācības “Laukiem būt!”

GalerijaPrint

LLKC rīkotās mācības lauku jauniešiem, kuras 6. oktobrī ar informatīvo dienu sākās vienlaikus visā Latvijā, ir noslēgušās. Jēkabpils birojā tām bija pieteikušies 11, bet apliecinājumus par piedalīšanos mācību programmā “Laukiem būt!” saņēma astoņi  jaunieši. Tam, ka mācības notika gan klātienē, gan attālināti, bija gan savi plusi, gan mīnusi.

Mācību dalībnieki, kuriem nebūtu bijis iespējams piedalīties klātienē, varēja pieslēgties, pat strādājot uz lauka traktorā, vai māmiņām, esot mājās ar saviem mazuļiem. Savukārt klātienes mācībās bija savstarpēja iepazīšanās, sarunas, informācijas apmaiņa un lektoru izjautāšana par neskaidriem jautājumiem. Klātienes mācību dienās saistošas un noderīgas bija Marikas Rudzītes-Griķes lekcijas par ideju ģenerēšanu un attīstību, biznesa plāna veidošanu. Ekonomikas konsultante Jana Staka iepazīstināja ar finanšu plānošanu, finanšu institūcijas Altum Jēkabpils reģionālā centra konsultants Edgars Mekšs pastāstīja par "ALTUM" aktuālajām Valsts atbalsta programmām. Savā pieredzē dalījās iepriekšējo gadu pasākuma “Laukiem būt!” dalībnieces Ilona Dilāne un Katrīna Jaunslaviete-Kipure. Viņas pastāstīja par savu ideju attīstīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu pēc mācībām. Aabas dažu gadu laikā izveidojušas un attīsta jau atpazīstamību ieguvušus produkcijas zīmolus “ieDillo” –  

kaltētu garšaugu maisiņi un “Kipurupasta” – krāsaina svaiga un žāvēta pasta ar dārzeņiem. Gan Ilona, gan Katrīna, neatlaidīgi darbojoties, papildina savu piedāvājumu klāstu ne tikai ar produkciju, bet arī piedaloties Māju kafejnīcu dienās un rīkojot citus iecienītus un labi apmeklētus pasākumus.

Pieredzes braucienā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmējdarbības ilggadēju pieredzi pie trim Līvānu novada uzņēmējiem: Marikas Rudzītes-Griķes (“Handmade Latgola”), Valērija Konstantinova (SIA „Metālfabrika Nr. 1”) un Marikas Kirillovas viesu namā "Saulpurenes". Šis brauciens bija motivējošs un praktiskiem ieteikumiem bagāts.

Mācību noslēgums, ideju prezentēšana un apliecinājumu saņemšana notika pie viena no mācību dalībniekiem Dāvja Jaša Ābeļu pagastā biedrībā "Ūsiņš", kur viņš pastāstīja, parādīja savu darbošanos zirgkopības nozarē un arī pastāstīja par saviem nākotnes plāniem.

Šogad, uzsākot mācības, jaunieši saņēma dāvanu – ceļvedi “No idejas līdz uzņēmējdarbībai”. To LLKC sadarbībā ar finanšu institūciju “ALTUM”, Latvijas Jauno zemnieku klubu, lektoriem un konsultantiem izveidoja, lai jauniešiem būtu praktisks palīgs apgūt uzņēmējdarbības uzsākšanai svarīgas tēmas.

Mācību laikā dažiem jauniešiem idejas ir nostabilizējušās un gūta pārliecība, ka tās ir īstās, bet citiem tās vēl ir jāpārdomā. Dalībnieku intereses ir dažādas: augkopība, lopkopība, mājražošana, tūrisms, pakalpojumi. Visus viņus vieno motivācija apgūt zināšanas un uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos. Jaunieši ir ceļā, un ceļš viņiem var sniegt vēl daudz jauna – sadarbību, konsultācijas, jaunas iepazīšanās, zināšanas, gatavošanos un dalību konkursā. Lai vieglums un prieks viņu izvēlētajā ceļā!

 Anita Putka,

LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru