Konkursa “Šodien laukos” 1. posma 1. uzdevums!

Vai esat gatavi? Gaidām pieteikumus un publicējam konkursa 1. posma 1. lielo uzdevumu!

1.1. UZDEVUMS:  ZAĻI UZ PALODZES UN NE TIKAI!

Ziema pamazām atkāpjas, daba mostas.. Jūs noteikti piekritīsiet, ka ziemas beigas un pavasara sākums ir tas laiks, kad visi esam izsalkuši pēc vitamīniem, svaigām garšām, dzīvespriecīga zaļuma, un arī “zaļie pirkstiņi” alkst sēt, stādīt un darīt citus zaļus jo zaļus darbiņus, tāpēc liksim tos pie darba! Kas Tev būs jādara?

1)      Diedzē dīgstiņus un/vai audzē mikrozaļumus, to darot trauciņos, kastītēs un citos otrreiz izmantojamos iepakojumos, dodot tiem iespēju vēl vienai dzīvei, un iemūžini šo procesu!

2)      Vēro un datē, veicot foto uzņēmumus un pierakstus, dīgstu un/vai mikrozaļumu attīstību, līdz tie izauguši un gatavi iepriecināt kā Tavas garšu kārpiņas, tā vitamīnu rezerves Tavā organismā!

3)      Kad tie ir izauguši, izmanto tos kāda ēdiena pagatavošanā/dekorēšanā, un iemūžini rezutātu!

4)      Kamēr Tava palodze zaļo, dodies dabā vērot putnus! Trīs īpašākos un, Tavuprāt, skaistākos iemūžini, noskaidro to nosaukumus,  izpēti citas īpašības un apraksti tās!

5)      Un visbeidzot pagatavo īpašu un oriģinalu barotavu no otrreiz izmantojamiem materiāliem, kuru varēsi izmantot nākamajā putnu barošanas sezonā, un iemūžini rezultātu!

Rezultātā gaidīsim divas fotokolāžas (vienu par dīgstu un/vai mikrozaļumu sēšanas, diedzēšanas, attīstības procesiem un pagatavotā ēdiena rezultātu, otru par dabā sastaptajiem putniem un pagatavoto barotavu*) un divus aprakstu failus (katram viena A4 lapa no vienas puses, datorrakstā), kuros apraksti savus novērojumus un fotokolāžās redzamo. Iesūtāmo darbu formātiJPEG/JPG vai PNG fotokolāžām un DOC/DOCX vai PDF aprakstiem. Darbs iesniedzams elektroniski, sūtot uz konkursa oficiālo e-pastu - sodienlaukos@llkc.lv ar norādi “1.uzdevums_Vārds Uzvārds”, ja piedalās individuāli, vai “1.uzdevums_komandas nosaukums”, ja piedalās kā klase/kolektīvs.

*Tā kā klāt ir pavasaris un putnu barošanas sezona tuvojas noslēgumam, aicinām barotavu iemūžināt, nenesot to ārā un neliekot tai paredzētajā vietā. Veicot šo uzdevumu, Tu būsi lieliski sagatavojies nākamajai ziemai, kurā tad arī varēsi izmēģināt savu darinājumu.

Jūsu iesūtītos darbus vērtēs vērtēšanas komisija, kura piešķirs punktus, balstoties uz to, cik radoši, interesanti un čakli būsiet bijuši (ar uzdevumu vērtēšanas kritērijiem iepazīties vari konkursa nolikumā! 1. uzdevuma rezultāti tiks paziņoti līdz š.g. 20. aprīlim konkursa oficiālajās sociālo tīklu lapās Facebook un Instagram, kā arī tiks izsūtīti uz konkursa pieteikumos norādītajām e-pasta adresēm.

Konkursa 1. uzdevuma izpildes termiņš ir š.g. 31. marts (ieskaitot, līdz pusnaktij). Visi, kuru darbiņi tiks saņemti, saņems apstiprinājuma e-pastu. Ja piecu darba dienu laikā apstiprinājuma e-pasts netiek saņemts, lūgums sazināties ar mums!

Lai forši, radoši un zaļi! :)

P.S. Ja vēl neesi aizpildījis konkursa pieteikuma veidlapu, to vari izdarīt ŠEIT 

Komentāri

Pievienot komentāru