Konkurss “Laukiem būt!” svin 10. jubileju

GalerijaPrint

 

Vairāk nekā 500 biznesa ideju un 120 jaunu lauku uzņēmēju – tāda ir bilance Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) jau desmito gadu rīkotajā uzņēmējdarbības konkursā lauku jauniešiem “Laukiem būt!”.

Jubilejas ir jāsvin, tādēļ ikviens līdzšinējo konkursa gadu dalībnieks aicināts piedalīties svinībās, kas 21. jūlijā no plkst. 12 līdz 18 notiks pie LLKC galvenās ēkas Ozolniekos.

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Šie desmit gadi bijuši piepildīti ar daudzveidīgām un iedvesmojošām jauniešu biznesa idejām. Tas ļāvis nostiprināt pārliecību, ka – laukiem būs būt! Jubilejas reizē vēlamies izcelt ne vien konkursa prestižu, bet arī piedāvāt konkursa dalībniekiem iespēju atkal satikties, veidot jaunas sadarbības, reklamēties un saņemt arī noderīgus mentoru padomus.”

Pasākumā būs iespēja ne vien uzzināt, kādas biznesa idejas jaunieši līdz šim laukos īstenojuši, bet arī iegādāties kaut ko no viņu radītā. Turklāt pusdienas pasniegs šī gada konkursa 3. vietas ieguvēja Inta Rozīte, kura, pati būdama no Rīgas, Balvu novada Kubulu pagastā attīsta ēdināšanas un izklaides pakalpojumu sniegšanu.

Tiem jauniešiem, kuri vēl domā par sava biznesa sākšanu, noteikti noderēs konkursantu pieredzes stāsti par veiksmēm un neveiksmēm, sadarbības pavērtajām iespējām un zinošu mentoru padomu noderīgumu. 

Jāpiezīmē, ka arī LLKC Biznesa mentoru tīkla biedri šai dienā būs sastopami Ozolniekos, lai apmainītos un dalītos jaunākajā pieredzē. Tādēļ, ja ir vēlme kļūt par mentoru, arī tas šajā dienā būs īstenojams.

Noderīgās zināšanās par aprites ekonomiku šai sarežģītajā laikā dalīsies Vidzemes augstskolas profesore Maira Leščevica. Savukārt digitālā mārketinga eksperts Māris Lielmanis analizēs šī brīža pārmaiņu vadības izaicinājumus tieši jauniešiem.

Konkurss “Laukiem būt!” nav iedomājams bez sadarbības partneriem. Tādēļ savā redzējumā par konkursa nozīmi lauku attīstībā un savu piedāvājumu tajā dalīsies arī finanšu institūcija ALTUM, Latvijas Zemnieku federācija, Jauno zemnieku klubs un Latvijas Lauku forums.

Jubileja noslēgsies ar iespaidīgu svētku torti, ko gatavos bijusī konkursante Inga Eglīte, kura savu biznesu – kūku cepšanu – īsteno Auces pusē.

Svinību izskaņā ikvienu gaida pārsteigums – “Laukiem būt!” vizuālā tēla maiņa! Kāds tas būs – uzzināsit, ja atnāksit!

Plašāka informācija: Zane Zirne, “Laukiem būt!” projekta vadītāja, 25560846.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru