“Laukiem būt!” divpadsmitā sezona Limbažu birojā

GalerijaPrint

Jau divpadsmito gadu Limbažu birojā jauniešiem bija iespēja piedalīties mācībās “Laukiem būt!”, lai gūtu jaunas zināšanas, pieredzi un iedrošinājumu savas idejas īstenošanā.

Uzsākot mācības, grupai bija iespēja dzirdēt iepriekšējo gadu mācību dalībnieku pieredzes stāstus. Savā pieredzē dalījās Aiga Hincenberga ar zīmolu “HappyHands” – papīra ziepju ražošanu. Papīra ziepes ir ērti paņemt līdzi jebkur, kurp dodies – kempingā, ceļojumā vai pārgājienā. Tās iepakotas dabai draudzīgā, elegantā un atkārtojami lietojamā trauciņā. Piedāvā arī personalizētas papīra ziepes kā vizītkartes u. c.  Aiga atklāja, ka ceļš uz mazo biznesu ne vienmēr ritējis viegli un gludi, viņa izmantojusi daudz iespēju mācīties, gūt jaunas zināšanas un projektu pieredzi. Pirms diviem gadiem absolvējusi Biznesa vadības koledžu, mācījusies biznesa inkubatorā, virtuālā Kembridžas universitātes uzņēmējdarbības nometnē. Jābūt atvērtam jaunām zināšanām un iespējām. Aiga atzīst, ka mācības un konkurss “Laukiem būt!” bija liels ieguvums, trešā vieta konkursā. Tas devis ne tikai plašāku izpratni par biznesu, bet arī idejas, prezentēšanas prasmi, iedvesmu, viņa uzzinājusi par fantastiskām citu jauniešu idejām, ieguvusi jaunus noderīgus kontaktus.

Reinis Rozenbergs zemnieku saimniecībā “Lejas-Sinči” nu jau piektajā paaudzē nodarbojas ar biškopību, apsaimnieko ap 100 bišu saimes. Ikdienā viņš strādā algotu darbu. Reinis pirms četriem gadiem piedalījās konkursā “Laukiem būt!” un ieguva ceturto vietu Latvijā ar biznesa ideju par bišu tranu cirmeņu izmantošanu uzturā.

Jauniešiem bija iespēja viesoties pie Zanes Magones tūrisma saimniecībā “Priedītes” – atpūtas oāze ģimenēm ar bērniem. Zanes lielā mīlestība un saimniecības lepnums ir skaistie un mierīgie īru tinkeru šķirnes zirgi, izveidots speciāls aploks, kur sagaidīt ciemiņus. Zirgi ir droši un nāk sasveicināties. Divos trušu dārzos jauniešus burtiski ieskauj un ēd no rokas kuplā garaušu saime.  Zane piedalījusies jauniešu mācībās, startējusi konkursā “Laukiem būt!” un ieguvusi pirmo vietu ar savu ideju “Īru tinkeru zirgu audzētava”. Tas ļoti motivējis izveidot tūrisma saimniecību. Viņa dalījās ar jauniešiem savā pieredzes stāstā, attīstot savu saimniecību. Ne vienmēr gājis gludi, bijušas pārdomas, vai turpināt iesākto. Saimniece secina, ja dara tas, kas patīk, ar mīlestību, tad problēmas atrisinās un viss notiek! Jauniešiem viņa novēl nebaidīties un nekautrēties no savām idejām; vajag sapņot un tikai tad sapņi piepildās!

Šogad mācību process tika organizēts gan attālināti, gan klātienē birojā. Jauniešiem bija iespēja sapazīties un komunicēt ar Limbažu jauniešiem un attālināti iepazīt visas Latvijas jauniešus, uzzināt par viņu idejām un sadarbības iespējām.

Mācībām pieteicās 18 jaunieši, bet intensīvo mācību procesu līdz galam izturēja 14 dalībnieki. Ideju prezentēšanas dienā laika apstākļi pārsteidza ar lielo sniega daudzumu, aizputinātiem ceļiem un daži nevarēja ierasties, tādēļ apvienojām ideju prezentēšanu klātienē ar attālināto un visiem bija iespēja pastāstīt par savu ideju. Idejas bija dažādas: svētku telpas piedāvāšana, muzikālie vakari, veselību uzlabojošas ledenes, gaļas kūpināšana, Ziemassvētku eglīšu audzēšana, atpūtas namiņa izveide, vistu audzēšana, kempings, zirglietu izšūšana, lopu nobarošana, medus gardumi, ēdiena piegādes pakalpojumi. Katrā idejā bija kāda odziņa, kas ideju padarīja interesantāku. Daži jaunieši atzina, ka mācības noderējušas, lai saprastu, ka sava biznesa ideja vēl jānospodrina.

Ideju prezentēšanā kā ideju uzklausītāji, uzmundrinātāji un padomdevēji (nevis žūrija) piedalījās Linda Zaķe – ALTUM pārstāve, Aiga Hincenberga –  iepriekšējo gadu “Laukiem būt!” dalībniece, Elīna Lilenblate – uzņēmējdarbības konsultante Limbažu novadā, Dace Siliņa – programmas “Laukiem zelt” konsultante. Viņu vēlējumi jauniešiem – neatlaidību! Lai nepazūd dzirkstelīte jūsu acīs! Īstenojiet savas idejas! Nebaidieties, tas nogalina ideju! Sviniet uzvaras, tas dod spēku turpināt iet!

Pasākums norisinājās radošā, iedvesmojošā un sirsnīgā gaisotnē. Noslēgumā gandarīti un pozitīvām emocijā uzlādēti bija gan ideju autori, gan ideju uzklausītāji.

Prieks par aktīviem jauniešiem. Vēlu visiem apņēmību un veiksmi konkursā “Laukiem būt!”, ticību sev, sirds klātbūtni tam, ko dara, un tad viss izdosies!

Mācības notika VKLPT aktivitātes "Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku

teritorijās" ietvaros.

 

Jautrīte Legzdiņa,

LLKC Limbažu biroja projektu vadītāja

Foto: J. Legzdiņa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru