Limbažu nodaļā noslēgušās mācības jauniešiem

GalerijaPrint

LLKC Limbažu nodaļas organizētajās mācībās šogad piedalījās 14 jaunieši no Limbažu un Alojas, kā arī kaimiņu novadiem.

Pirms mācībām tika rīkota informatīvā diena, kurā jaunieši tika iepazīstināti ar pasākuma mērķiem, uzdevumiem un norisi 2016. gadā. Informatīvajā dienā ar pieredzi dalījās iepriekšējā gada mācību dalībniece Liene Medne Grigorjeva, kura darbojas savā uzņēmumā “Medley foto un  dizains”, fotografē un izgatavo fotoattēlus gan pēc individuāla pasūtījuma, gan viesībās un sarīkojumos. Ar uzņēmējdarbības un sabiedriskās aktivitātes projektu rakstīšanas un realizēšanas pieredzi dalījās biedrības “Rustets” pārstāve Dace Tauriņa.

Pēc informatīvās dienas sekoja sešas mācību dienas. Reizi nedēļā jaunieši ieradās Limbažu konsultāciju birojā, lai apgūtu uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas.

Mācību laikā kopā ar SIA “Krogzeme” attīstības vadītāju Andri Krogzemu jaunieši apguva veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatus, ideju virzīšanu darbībā, uzņēmējdarbības uzsākšanas nosacījumus.

Lektore, izglītības zinātņu maģistre Laimrota Surska mācīja klausītājiem, kā sastādīt veiksmīgu biznesa plānu, kā plānot finanses un naudas plūsmu.

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM speciāliste Linda Zaķe pastāstīja par ALTUM kreditēšanas un valsts atbalsta programmām uzņēmējdarbības uzsākšanai. Limbažu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante Zaiga Blaua informēja jauniešus par aktuālajiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem laukos. Kā sastādīt finanšu plūsmas un pareizi izveidot individuālo biznesa plānu, jauniešiem mācīja Limbažu konsultāciju biroja vadītājs, ekonomists Aigars Legzdiņš.

Vienu no mācību dienām vadīja psiholoģe Baiba Pumpiņa un mācīja jauniešiem, kā sagatavoties prezentācijai, kādu komunicēšanas stilu izvēlēties, kādu aprīkojumu un tehniskos līdzekļus izmantot uzstājoties.

Interesantākā bija pēdējā mācību diena, tad katrs no mācību dalībniekiem prezentēja savu biznesa plānu Limbažu konsultāciju biroja speciālistiem, ALTUM konsultantei Lindai Zaķei un kolēģiem. Biznesa idejas bija ļoti dažādas: tūrisms, dārzeņu audzēšana, pārstrāde, galdniecība, lopkopība un sociālā joma.

Mācību laikā jauniešiem tika dota iespēja apmeklēt lauksaimniecības tehnikas izstādi Rāmavā, labās prakses saimniecības, piemēram, Limbažu novada Limbažu pagasta z/s “Mikaitas”, kas nodarbojas ar aitkopību un gaļas liellopu audzēšanu. Saimniecības īpašniece Aija Šneidere pēc profesijas ir veterinārārste un ļoti kompetenti un aizraujoši pastāstīja par aitu šķirnēm, audzēšanu, barošanu. Tā kā daži no jauniešiem vai nu audzē, vai plāno audzēt aitas, tad, protams, bija daudz jautājumu Aijai.

Pabijām arī Limbažu novada Umurgas pagasta piemājas saimniecībā “Jaunozoli”, kura specializējas lauku tūrismā. Saimniecībā ir briežu dārzs, un atraktīvā saimniecības pārvaldniece Sarmīte Brūvere pastāstīja par saimniecības attīstību, viņa pati gatavo ārstniecības tējas un zina, kādām kaitēm katrs augs domāts.

Pēc sertifikātu saņemšanas mācību dalībnieki atzina, ka šis pasākums ir devis ne vien jaunas zināšanas, bet redzētie labās prakses piemēri ir kā stimuls, lai paši uzdrošinātos realizēt savas biznesa idejas, un pirmais solis varētu būt izsludinātais konkurss “Laukiem būt!”.

Vēlam jauniešiem veiksmi biznesa plānu izstrādē, aizstāvēšanā un ideju īstenošanā!

Jauniešu mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes ”Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

 

Brigita Skujiņa,

LLKC Limbažu nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru