Maiznieki Ādleri rada īstu rudzu maizi
Tirgus – tā ir vesela pasaule! Vieta, kur cilvēkiem satikties, mijiedarboties un tikt pie dažādiem gardumiem. Jau kādu laiku Saldus tirgū virmo brīnišķīga maizes smarža – maiznieki Toms un Kārlis Ādleri rada īstu rudzu maizi, ieliekot tajā mīlestību, rūpes un tīras, dabīgas sastāvdaļas.
Toms un Kārlis ir saldenieki, bet abi bija devušies prom no dzimtās pilsētas, ieguvuši dažādu pieredzi: Toms darbojies mediju un reklāmas jomā, savukārt par Kārļa darbības virzienu kļuva modes bizness – viņš vada modeļu aģentūru.
Katram ir savs stāsts par atgriešanos Saldū, bet abus vienoja vēlme mazliet piestāt skrienošajā dzīves ritenī.
Kad vaicāju, kā radās “Gaismas klaips”, Toms smejot atbild, ka viņam patīk ēst un gatavot. Arī Kārlis labprāt eksperimentē virtuvē. Izmēģinot dažādas receptes un daloties idejās, kādā brīdī abi nonākuši pie domas, ka varētu cept maizi – īstu rudzu maizi, kas atgādina par mūsu senču mantojumu.
Toms pat kādu laiciņu pastrādājis industriālā maizes ceptuvē, bet sapratis, ka tas nav viņa aicinājums. “Gaismas klaips” ir par lološanu, rūpēm, mīlestību un enerģiju, kas ielikta katrā kukulītī. Tie tiek gatavoti no retiem rudzu miltiem ‘Kaupo’ – rupja maluma miltiem no Latvijas ziemeļos audzētiem, saules sildītiem graudiem bez pesticīdiem un ķimikālijām, dabīga ierauga un tīra avota ūdens.
Katra maizes cepšanas reize ir unikāla, ir tik daudz aspektu, kas var ietekmēt procesu – gaisa temperatūra, mitrums, pat mēness fāzes. Nekad nevar paļauties, ka būs kā iepriekšējā reizē, bet tas padara procesu aizraujošu un interesantu.
Viss maizes veidošanas process ir roku darbs – no mīcīšanas līdz cepšanai. Darbs nav viegls, bet tas piešķir maizei īpašu kvalitāti, katrs kukulītis ir kā mākslas darbs.
Saldenieki un pilsētas viesi novērtē ieguldīto darbu, jo, kā atzīst maiznieki – pieprasījums aug ar katru reizi un kukulīši no viņu rokām pazūd zibens ātrumā.
Katru piektdienu un sestdienu Tomu un Kārli var sastapt tirgus laukumā. Iesākumā gan tirgotāji uz jaunienācējiem skatījušies piesardzīgi, bet drīz vien pieņēmuši kā savējos. Tirgus ir autentiska vieta, te vienkopus ir tik raiba sabiedrība – katrs ar savu stāstu, pašu rokām audzētām un radītām lietām. Šeit uz mirkli apstājas laiks, jo vari aprunāties ar tirgotājiem, vari redzēt, no kurienes nāk produkti, kurus celsi galdā savai ģimenei. Maiznieki vēlas redzēt vairāk veselīgu ģimeņu, un tīra, īsta maize ir viens no instrumentiem, lai to veicinātu.
Toms un Kārlis ar sajūsmu stāsta par tirgu un domu, ka varētu attīstīt arī vakara tirgu, lai cilvēki mājupceļā no darba varētu iegādāties vietējo tirgotāju labumus. Tādā veidā mēs atbalstītu vietējos lauksaimniekus, ražotājus un vairāk uzturā lietotu sezonālu pārtiku.
Vaicājot par nākotnes plāniem, Toms saka, ka viņi vēlas iet savā ritmā un ātrumā. Iespēju strauji attīstīties un augt netrūkst, taču viņu mērķis nav pelnīt miljonus ar maizes cepšanu, jo tad viss process zaudētu unikalitāti.
Patlaban mazinieki tiek galā pašu spēkiem, viņi ir lieliski sastrādājušies un darbojas kā vienota komanda. Katram savi pienākumi maizes tapšanas procesā, bet vajadzības gadījumā var viens otru aizvietot.
Šādā ritmā darbojoties, ir laiks gan darbam, gan atpūtai un ģimenei. Visam jābūt līdzsvarā un harmonijā, lai būtu prieks un gandarījums par katru dzīves dienu!
Kad vaicāju, kāds būtu ieteikums tiem, kuri vēl tikai meklē savu īsto nodarbi, Toms saka, ka jāieklausās sevī, varbūt nesanāks ar pirmo, otro vai piekto reizi, bet kādā brīdī atnāks atbilde. Tad ir jāseko rīcībai, nebaidoties, ka šajā virzienā nekad neesi darbojies, jo eksperimentējot un darot atvērsies jaunas iespējas un zināšanas.
Ja gadās būt Saldus pusē, tad noteikti jāiegriežas tirgū, lai satiktu smaidīgos “Gaismas klaipa” maizniekus un nobaudītu īstu rudzu maizi!
Eva Behmane
LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante
Foto: personīgais arhīvs
Pievienot komentāru