Noskaidroti konkursa “Dobeles novada Gada uzņēmējs 2023” uzvarētāji

GalerijaPrint

Šogad Dobeles novada pašvaldība un Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs otro gadu organizēja konkursu “Dobeles novada Gada uzņēmējs”.  Uzvarētāji tika nosaukti un sveikti 1. decembrī Auces pilsētas kultūras namā.

Konkursa mērķis bija apzināt un godināt Dobeles novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību novadā, kopumā tika izvirzītas deviņas nominācijas dažādos uzņēmējdarbības virzienos.

“Dobeles novads var lepoties gan ar stabiliem uzņēmumiem, gan ar jauniem entuziasma pilniem censoņiem, kuri izmanto dažādas atbalsta programmas, lai attīstītu savu biznesu. Šodien gribam teikt paldies, novērtējot ne tikai jūsu devumu novada ekonomikas attīstībā, bet arī vēlamies izcelt jūs kā izcilus piemērus tam, ka Dobeles novadā var attīstīt savas idejas un kļūt par veiksmīgu uzņēmēju,” uzrunājot uzņēmējus, teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

Nominācijā “Gada skolēnu uzņēmums Dobeles novadā” uzvaras lauri tika SMU “TReasures” no Dobeles 1. vidusskolas. SMU “TReasures” pārstāv Roze Tabore un Emīlija Inauska, abas meitenes mācās 6. klasē, ražo rotas un citus interesantus aksesuārus, kā arī nepārtraukti attīsta savu darbību. Direktorei R.Taborei arvien ir jaunas idejas, kā nopelnīt un kā būt interesantām pircējiem. Degsme, ar kādu abas darbojas, patiešām ir apbrīnas vērta.

Nominācijā “Gada uzņēmējs sociālo mērķu veicināšanā” Dobeles novadā” no trim uzņēmumiem balvu ieguva SIA “Sociālo inovāciju parks”. Uzņēmuma sociālais mērķis ir uzņēmuma darbībā un pakalpojumu sniegšanā iesaistīt personas ar funkcionāliem traucējumiem, sniegt sociālā darba pakalpojumus, kā arī palielināt kvalitatīvu, institucionālajai aprūpei un uz sabiedrību vajadzībām balstītu, alternatīvu sociālo pakalpojumu saņemšanu dzīvesvietā personām ar funkcionāliem traucējumiem, ģimenēm ar bērniem un citām sociālā riska grupām.

Nominācijā “Dobeles novada gada jaunais uzņēmējs” balva tika pasniegta  SIA “Bolinger” – “Dabas parks Parūķis”, kas ir pašu spēkiem, mīlestību un draugu atbalstu izlolots parks, un kļuvis par ļoti romantisku sajūtu un enerģētisku vietu. Parks, kurā baudīt romantisku atmosfēru, brīvdabas piknikus un ģimeniskus pasākumus ikvienam, kurš vēlas baudīt šo skaistumu. “Viss ir iespējams, ja nāk no sirds un vēlmes būt noderīgam. Es “Parūķī” esmu atradis savu dzīves jēgu un jūtu tās piepildījumu, un to stāstu arī savam dēlam,” atzina Agris Šlaveiks, saņemot pašvaldības balvu.

Nominācijā “Gada darba devējs” apbalvots tika Baltic Candles Ltd, kas ir lielākais sveču ražotājs Baltijā un viens no lielākajiem Eiropā, turklāt uzņēmuma vēsturiskā saikne un pieredze sveču ražošanā ir teju gadsimtu sena. Labi atpazīstamais sveču ražotājs ir ilgtspējīgs uzņēmums, kura galvenās vērtības ir kvalitāte, individuāla pieeja katram klientam un pastāvīga attīstība. Tās ir vērtības, ko tas ievēro visos darbības procesos, tāpēc uzņēmumu ciena, novērtē un izvēlas partneri visā pasaulē. Šobrīd uzņēmumā strādā 210 darbinieki, pārsvarā tie ir cilvēki no Dobeles un tuvākās apkārtnes, t. sk. uzņēmums lepojas, ka 48% ir viņu komandā ir jau 10 gadus.

Nominācijā “Gada investīcijas Dobeles novadā” balvu ieguva AS “Agrofirma Tērvete”, kas ir moderns daudznozaru lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmums ar lielu pieredzi un vēsturisko mantojumu kopš 1947. gada. Uzņēmums ir piedzīvojis dažādus laikus un dažādas valsts pārvaldes sistēmas, taču mīlestība pret savu zemi un gudra saimniekošana ļāvusi uzņēmumam izdzīvot, augt un attīstīties. AS “Agrofirma “Tērvete”” attīstībā šogad bija plānots investēt 10 miljonus eiro. Projektos, kas šobrīd ir projektēšanas stadijā un kuru realizācija plānota 2024.-2025. gadā, investīcijas veidos 5,5 miljonus eiro.

No izvirzītajiem pretendentiem nominācijā “Dobeles novada Gada ražotājs” galvenā balva aizceļoja pie SIA “Tenachem”. Uzņēmuma misija ir kopā ar nozares partneriem, balstoties uz uzņēmuma vērtībām, nodrošināt klientus ar mūsdienīgiem risinājumiem stikla konstrukciju ražošanai. Uzņēmums ir pārliecināts, ka ir kļuvis progresīvs ķīmisko produktu ražotājs un attīstītājs. Eiropā tas ir viens no līderiem hermētiķu ražošanā, un saražotā produkcija no 1991. gada ir eksportēta uz vairāk kā 40 valstīm visā pasaulē.

Par “Dobeles novada Gada amatnieku/mājražotāju” šogad kļuva Ilmārs Reimanis ar savu zīmolu “Ilmāra pinumi”. Ilmārs ar pīšanu nodarbojas vairāk nekā 30 gadus. Pēdējos piecpadsmit no tiem ir pievērsies pīšanai ar kārklu klūgu sloksnītēm. Katram Latvijas pinējam ir savs “rokraksts”, arī Ilmāram. Pašam patīk darbs ar koku, savos darbos izmanto daudz dažādas koku sugas, koku veidojumus, savos darbos izceļot īpašos koku rakstus, tā atklājot dabas unikalitāti. Viņa darbi tiek novērtēti ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, jo tie jau aizceļojuši uz Lietuvu, Igauniju, Dāniju, Beļģiju, Vāciju, ASV un vēl daudzviet citur pasaulē. Kā visnozīmīgāko savu darbu Ilmārs atzīst pīto šūpulīti, ko izmantojuši visi viņa mazbērni.

Nominācijā “Gada pakalpojumu sniedzējs Dobeles novadā” šogad visaugstāko apbalvojumu ieguvusi SIA “Ozolāres 1”, Krodziņš “4 vēji””, tas atrodas Rīgas-Liepājas šosejas 72. km, krustcelēs, kur Zemgales līdzenums mijas ar Kurzemes pauguriem. Mājīgā gaisotne, sprēgājošais kamīns, laipnā apkalpošana sniedz īpašu un jauku atpūtu ikvienam. Pavāri vienmēr, gatavojot maltīti, iegulda savu mīlestību, tāpēc ēdieni ir īpaši gardi un glīti noformēti. Kafejnīcā tiek gatavoti arī brīnišķīgi cienasti līdzņemšanai, kā arī tiek sagatavoti pasūtījumi kompleksajām pusdienām.

Nominācijā “Dobeles novada Gada lauksaimnieks” uzvaru svinēja LKS “Dāmnieki”, kas ar vislielāko atbildību saimnieko Tērvetes pagastā un nākamajā gadā jau atzīmēs savas darbības trīsdesmito gadskārtu. Kolektīva spēks ir mērķtiecīgs darbs, daudzpusīgi profesionāla un zinoša vadības komanda, kā arī stabils, ar pieredzējušiem darbiniekiem nodrošināts kolektīvs. Lauksaimniecības kooperatīvā sabiedrība ne tikai pati nepārtraukti pilnveidojas un attīstās, bet arī atbalstu un pakalpojumus sniedz apkārtējām zemnieku saimniecībām, neliedzot padomu arī piemājas saimniecību īpašniekiem, kā arī aktīvi iesaistās un atbalsta Tērvetes pagasta sabiedrisko aktivitāšu norises, iespēju robežās sniedz finansiālu atbalstu Tērvetes amatiermākslas kolektīviem un sportistiem.

Dobeles novadā mīt stipri, uzņēmīgi un strādīgi ļaudis, ar ko lepojas ne tikai Dobeles novadā, bet visā Latvijā un pat ārpus tās. Atzinīgus vārdus un pateicību klātesošie vairāki klātesošie arī saņēma no sadarbības partneriem: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales reģiona Jelgavas nodaļas vadītājas Baibas Nolbergas, kura Atzinības rakstu pasniedza SIA “Tenachem”, kas 24 gadus ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Jelgavas un Dobeles konsultāciju biroja vadītāja Anna Liscova paldies teica vairākiem sadarbības partneriem, uzsverot, ka ir tik patīkami redzēt ieguldītā darba rezultātus un aptvert, ka ģimene ir tas spēka avots, kas spēj pārvarēt jebkādas grūtības, turklāt “ejot līdzi laikam” un izmantojot sociālo tīklu sniegtās iespējas, ir sasniegts tik daudz, par ko īpaša atzinība tika Ilmāram Reimanim, Ilzei Jansonei no piemājas saimniecības “Bērzāji”, Andai Muceniecei no SIA “A.R.D. Mēnestiņš”, Ilzei Vilciņai no dārzeņkopības saimniecības, kas pazīstama kā “Virtuves burvestības” saimniece.

AS “Attīstības finanšu institūcijai Altum” Zemgales reģiona vadītājs Armands Alksnis par veiksmīgu sadarbību teica paldies SIA “Telpa MS”.

“No sirds novēlu, lai ikvienas pārmaiņas jūsu dzīvē vienmēr būtu labvēlīgas jūsu uzņēmējdarbībai. Novēlu nerimstošu darba sparu arī turpmāk, lai vienmēr veiksme jūs pavada!” vēlēja I. Gorskis.

 

Informāciju sagatavoja: 

Dobeles novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Guntis Vilberts

Foto galerija: 

Pievienot komentāru