Pandēmija kā iespēja izaugsmei
Četri atraktīvi un aktīvi mājražotāji ir apvienojušies kopīgā savu un cits cita produktu piedāvājumā pircējiem.
Sējas novada bioloģisko tītara gaļas produktu saimnieks Rinalds Bukšs ar paša audzētu, bioloģisku tītaru gaļas produktiem – svaigiem un pārstrādātiem desās, cīsiņos, burgeros un citos gardumos. Kaimiņiene, sējēniete, Sarmīte Klūga ar bio maizi “Saules Klaips”. Maize ir cepta, ievērojot gadsimtiem pārbaudītas tradīcijas, malkas krāsnī, mīcīta ar rokām, bez rauga, bez iesala ar tīra rudzu grauda garšu. Krimuldas novada zemnieku saimniecības “Mazlauri” pašu slauktā piena īpašie Rehtšprehtera sieri (gatavināti). Bērzciema zvejnieku sētas “Dieniņas” zivju produkti.
Kopīgā vienošanās iekļauj savu produktu pircējiem piedāvāt arī kādu no partneru produktiem. Līdz pircējiem produkti nonāk pašu mājaražotāju vesti jeb pakomātos. Piegādēm ir sadalītas teritorijas, kur “Dieniņu” produkti ar kādu no pircēja izvēlētajiem partnera produktiem nonāk Kurzemē. Rinalda un z/s “Mazlauri” piegādes teritorijas ir Rīgā, Pierīgā, Vidzemē. “Saules klaipa” teritorijai atvēlēta Ogre, Salaspils un Ķekava.
Kopdarbība ir nesusi augļus, mājražotājiem jau sākot plānot esošo ražošanas jaudu palielināšanas iespējas. Paši mājražotāji saka, ka pieprasījums pēc produktiem ir palielinājies divas reizes.
Covid-19 ietvaros aizvērtie restorāni un citkārt aktīvie tirgi pircējiem ļāvuši savu uzmanību virzīt uz alternatīviem, gardu un veselīgu produktu iegādes veidiem. Arī plašai sabiedrībai pieejamā informācija par ēdienu gatavošanu mājas apstākļos veicina mūsu latvisko un veselīgo izejvielu biežāku nonākšanu ģimeņu virtuvēs.
Latvietis tomēr izvēlās ēst latvieti!
Kristīne Ragaine-Volnianko,
LLKC Pierīgas konsultāciju biroja vadītāja
Pievienot komentāru