Pasniedz Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balvas

Kuldīgas novada pašvaldība katru gadu organizē konkursu „Kuldīgas novada uzņēmēju Gada balva 2014.”

Kuldīgas mākslas namā 16. janvārī tika godināti uzņēmēji un amatnieki šādās nominācijās:

  • Gada lauksaimnieks;
  • Gada jaunais uzņēmējs;
  • Kuldīgas tēla popularizētājs;
  • Gada pakalpojums;
  • Ģimenei un bērniem draudzīgākais uzņēmums;
  • Gada amatnieks;
  • Gada ražotājs;
  • Gada būve;
  • Gada mecenāts.

Nominācijā Gada lauksaimnieks tika izvirzītas piecas saimniecības.

SIA „Reķi” no Kurmāles pagasta dibināta 1992. gadā. Saimniecībā strādā brāļi Aivars un Spodris Reķi, apsaimniekojot ap 900 ha zemes. Saimniecībā tiek veiksmīgi piesaistīti ES līdzfinansējumi, ar kuru palīdzību iegādāta jauna tehnika un celtas papildus ēkas. Galvenais darbības virziens ir graudkopība.

SIA „Limkom” nodarbojas ar šķirnes gaļas liellopu audzēšanu. Liellopu ganāmpulks un novietne atrodas Kurmāles pagastā. Saimniecībā ir ap 60 liellopiem un tiek apsaimniekota 150 ha lauksaimniecībā izmantojamā zeme. Šīs platības tiek izmantotas ganībām un lopbarības sagatavošanai. Saimnieks Māris Megnis plāno palielināt ganāmpulku, tāpēc jau ir iepirktas arī teles no Vācijas.

Zemnieku saimniecībā „Zāģeri” saimnieko Igita Aija un Aldis Kociņi. Viņi nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību un ir arī vides veselības saimniecība, tāpēc nelielu daļu no saimniecības apgrozījuma veido arī lauku tūrisms. Saimniecībā ir dažādi dzīvnieki: ap 70 liellopiem, 60 aitām, 10 zirgi, 10 kazas un pāris cūku. Saimniecība ir plaši pazīstama ar to, ka katru gadu augustā saimniecībā notiek jāšanas sacensības.

Laidu pagasta zemnieku saimniecībā „Liepas” saimnieko Māris Drukmanis ar ģimeni. Saimniecība ir nodarbojusies ar dārzeņu audzēšanu, gaļas liellopu audzēšanu, bet pirms četriem gadiem sapratuši, ka jāpievēršas piena lopkopībai. Tā nu ganāmpulkā ir ap 40 slaucamām govīm, bet saimnieks plāno palielināt ganāmpulku līdz 60 govīm. Saimniecībā ir arī nobarojamie liellopi.

Zemnieku saimniecība „Akmeņkalni” saimnieko Ervīns un Hedviga Vīksnas. Saimniecībā nodarbojas ar graudkopību un cūkkopību. Tiek apsaimniekoti 250 ha zemes, kur galvenokārt audzē graudaugus. Visas pieminētās saimniecības, lai būtu sekmīga attīstība, ir piesaistījušas ES līdzfinansējumu.

Nominācija Gada lauksaimnieks tika piešķirta zemnieku saimniecībai „Reķi”, saimnieki Aivars un Spodris Reķi. Arī SEB bankas Kuldīgas filiāles vadītāja Inga Kaltniece simpātiju balvu pasniedza z/s „Reķi”.

Savukārt Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere z/s „Akmeņkalni” pasniedza dāvanu karti nākamā kopīgā projekta realizēšanai.

Kuldīgas novada uzņēmēju un amatnieku gada balva ir nozīmīgs un gaidīts pasākums, kurā tiek apzināti un godināti novada uzņēmēji, kas aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē.

Linda Dūdiņa-Hoiere,

LLKC Kuldīgas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante 

Pievienot komentāru