Piedalīšanās konkursā „Laukiem būt!” palīdzējusi sākt uzņēmējdarbību

GalerijaPrint

No 6. marta Siguldas pagasta kultūras namā no 6. marta apskatāma Lindas Džeriņas–Riekstiņas pirmā tekstilizstrādājumu personālizstāde „Lina sajūta”. Linda ir konkursa „Laukiem būt!” pirmās vietas ieguvēja reģiona attīstībā uzņēmējdarbībā.

Katram audējam ir savs rokraksts un materiāls, ar kuru vislabāk patīk strādāt. Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) „Vīgrieze” dalībnieces Lindas materiāls šobrīd ir lins, jo tas ir dabīgs, izturīgs un ar īpašu spīdumu. Izstādē apskatāmi dažādi tekstilizstrādājumi, kas ir austi no lina, bet īpašas ir smalkās lina šalles. Taču austas arī segas, galdauti, plecu lakati, spilveni, sienassegas. Darinātas arī no pašas austā lina auduma kleitas un aksesuāri.

Linda pati saka: „Darbojoties studijā „Vīgrieze” un uzkrājot pieredzi, vēroju, kā kolēģes ar saviem darbiem vēlējās dalīties ar pārējiem cilvēkiem, veidojot savu darbu izstādes. Salīdzinot ar citiem meistariem, es ar aušanu nodarbojos salīdzinoši neilgu laiku. Esmu radījusi dažādus darbus, ar kuriem vēlētos iepazīstināt arī citus. Šī ir mana pirmā austo darbu izstāde, kurā vēlos parādīt to, ka aušanas arods ir spējīgs dzīvot mūsdienīgi. Tekstilizstrādājumi ne tikai priecē acis dažādās izstādēs, bet ir arī praktiski pielietojami ikdienā.”

Ar savu pirmo personālizstādi jaunā māksliniece Linda nodod darbus apskatei, vēloties saņemt vērtējumu par padarīto, gaidot ieteikumus un idejas turpmākajai izaugsmei.

Linda ir nodibinājusi sabiedrību ar ierobežotu atbildību. Par LLKC konkursā iegūto naudu Linda iegādājas stelles. Šobrīd Lindai tās jau ir vairākas, un tuvākajā laikā Lindas uzņēmumā tiks pieņemts darbā palīgs – audēja, jo pieprasījums pārsniedz pašreizējo darba jaudu. Programmas „Tu vari vairāk” ietvaros sadarbībā ar LLKC uzņēmējdarbības konsultanti izstrādātais biznesa plāns ir palīdzējis pareizi veikt darbus pareizā secībā, un piecu gadu laikā pārskatāmi saplānoti izdevumi, ieņēmumi un  nodokļu maksājumi. Jau šobrīd tiek veikti priekšdarbi produkcijas eksportam uz Norvēģiju. Ar LLKC Cēsu nodaļas atbalstu tapšanas stadijā ir SIA „Varnnas” mājas lapa www.varnnas.lv, kurā pavisam drīz visi aicināti virtuāli viesoties.

Izstāde atvērta no 6. līdz 25. martam darba dienās no plkst. 10 līdz 19, sestdienās, svētdienās no plkst. 10 līdz 14. Ieeja bez maksas.

Evija Atvara,

LLKC Cēsu nodaļas speciāliste

Foto galerija: 

Pievienot komentāru