Pīrāgu cepšanas meistarklases Kroņaucē

GalerijaPrint

Divas darbīgas dienas ar mazliet neierastākiem darbiniekiem 21.un 24. novembrī aizritēja SIA “A.R.D.Mēnestiņš” ceptuvē. Mājražotājas Andas Mucinieces vadībā pīrādziņus un smalkmaizītes mācījās veidot un cept Annas Brigaderes pamatskolas 5.-9. klašu jaunieši. Pēc aizraujošām meistarklasēm, tiesājot pašu gatavotos gardumus, bija brīdis sarunai par nākotnes sapņiem – reāliem, izsapņotiem, un arī tādiem, kas vēl lidinās gaisā, – tāpēc jāķer ciet!

Jaunieši gatavoja pīrādziņus ar gaļas pildījumu, cīsiņu mīklā, saldās maizītes ar dažādiem pildījumiem – biezpienu, kanēli, magonēm. Vēlāk, jau gaidot, kamēr gardumi brūnēja krāsnī, jauniešiem bija iespēja izteikties par saviem nākotnes plāniem, kā arī viņiem tika sniegta noderīga informācija par darba tirgus tendencēm, izglītības iespējām konkrētas profesijas iegūšanai, palīdzot orientēties nākotnes profesijas izvēlē.

Sarunā izdevās noskaidrot, cik jaunieši darbojas mājās savā virtuvē, palīdzot vecākiem un vecvecākiem, tādējādi gūstot pirmās iemaņas turpmākajai dzīvei. Kuri no jauniešiem vēl nebija iepazinis miltu un maizes rašošanas noslēpumus, tiem bija iespēja iepazīties ar vienkārša cienasta sagatavošanu. Galvenais mērķis šīs dienas plāna izveidē – meistarklašu organizēšana lika jauniešiem aizdomāties par nākotnes profesijas izvēli gan praktiski darbojoties, gan rosinot pasapņot jau par katra sapņu profesiju, gan norādot uz interneta vietnēm, kurās meklēt palīdzību nākotnes plānu kaldināšanā. Priecēja sarunas ar jauniešiem, kas vedināja saprast, ka šādas tikšanās un kopīga darbošanās ar mājražotajiem liek aizdomāties arī par pārtikas produktu ražošanu, kurus patērējam ikdienā. Aizrunājāmies pat līdz veikalā iegādājamajiem pārtikas produktu piedāvājumiem – kas, kā un kur tiek gatavots, kas ietilpst pārtikas produktos, derīguma termiņi un cita noderīga informācija saistībā ar pārtikas nekaitīgumu.

Tomēr vairākums jauniešu atzina, – pašu gatavotais ēdiens ir visgardākais. Ja nu vienīgi šeit vēl blakus var likt māmiņas vai vecmāmiņas ar mīlestību gatavotos ēdienus. Tātad – ikviena lieta ir vairāk vērta, ja tā tiek gatavota ar mīlestība.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru