Pozitīvas emocijas, apmeklējot jaunos uzņēmējus

GalerijaPrint

Alūksnes, Balvu un Gulbenes novadu jaunieši, kuri piedalās pasākumā “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, devās pieredzes apmaiņas braucienā pie Gulbenes un Balvu novada jauniešiem uzņēmējiem.

Pieredzes braucienu uzsākām ar uzņēmuma “Rubenis woods work” apmeklējumu Stāķos, Stradu pagastā. Uzņēmuma īpašnieks Arvis Rubenis mūs sagaidīja savā kokapstrādes darbnīcā, kur top gan maza, gan liela izmēra koka lietas. Tur tiek īstenoti klientu sapņi, vai tas būtu viens interjera priekšmets, vai pilns interjera dizaina komplekts mājai vai dārzam. Uzņēmums darbojas nepilnus piecus gadus, kuru laikā darba apjoms ir pieaudzis līdz maksimumam, jo esmu cilvēks, kas nevar atteikt, saka Arvis. Attieksme pret katru darbu ir kā pret savējo. Šobrīd tiek izvērtēts katrs pasūtījums, cik liels darba apjoms jāiegulda un cik liela tam būs atdeve. SIA “RWW” ir īstenojis vairākus LEADER projektus, kuru rakstītāja ir Arvja otrā pusīte, pagājušā gada “Laukiem būt!” dalībniece Alise Rubene-Dūne. Projektu ietvaros tika iegādātas jaunas kokapstrādes iekārtas. Tas ir devis nozīmīgu atspēriena soli uzņēmuma attīstībā. Uzņēmums atrodas ģimenes iegādātā īpašumā, kurā bez kokapstrādes ceha ir vēl vairākas ēkas. Laika apstākļi bija labvēlīgi pastaigai pa teritoriju un nākotnes plānu vizualizācijai. Lielākajā no ēkām jaunieši ir ierīkojuši pasākumu šķūni, kas vasaras periodā tiek iznomāts dažādiem pasākumiem.

Nedēļas nogale pie dabas krūts varētu būt katra lielpilsētas iedzīvotāja sapnis. Šo sapni var īstenot, dodoties uz Gulbenes novada Stradu pagasta “Druveniekiem”, kur meža vidū ir izveidoti viesu namiņi “Paparde un Zīle”. Idejas autore Krista Arta Grodne, piesaistot savus ģimenes locekļus, ir izveidojusi fantastiskus atpūtas namiņus, kas atrodas tālu no ikdienas trokšņiem un steigas. Līdz namiņiem ved tikai iemīdītas takas, kas šobrīd bija klātas ar rudenīgajām lapām. Nonākot galapunktā, klausījāmies Kristas stāstā par namiņu tapšanu, par šā brīža darbību un nākotnes plāniem.

Izstaigājušies un ieguvuši pozitīvās emocijas, ko sniedza Stradu pagasta darbīgo un uzņēmīgo jauniešu stāstījumi, devāmies uz Balvu novada Kubuliem uz izklaides un atpūtas parku “Škladi”, kur uzņēmuma īpašniece Inta Rozīte mūs sagaidīja ar siltu tēju. Pirms devāmies ekskursijā pa uzņēmuma teritoriju, tikām cienāti ar katra izvēlētajiem, lieliskajiem burgeriem, kas tika pagatavoti mobilā burgernīcas busiņā. Iestiprinājušies devāmies uz sulu spiestuvi, kas bija pirmā izsolē iegādātajā teritorijā izveidotā ražotne. Tiek sniegts dažādu augļu un ķirbju sulu spiešanas pakalpojums, ko izmanto ne tikai Balvu novada iedzīvotāji, bet arī Alūksnes un Gulbenes novadu klienti. Uzņēmuma teritorijā aktīvās atpūtas cienītājiem ir izveidotas un darbojas divas lāzertaga arēnas un velo noma. Uzņēmuma teritorija ir liela, un visa vēl nav apgūta, bet vīzijas ir telpu nomai, viesu izmitināšanai, kafejnīcas tapšanai. Viss tas noteikti būs, jo tai enerģija un degsmei, ko varēja redzēt Intas acīs, ir jāīstenojas reālās lietās.

Lai pieredzes brauciens būtu pilnvērtīgs un jaunieši redzētu un dzirdētu dažādu jomu pārstāvjus, devāmies uz Balvu novada Naudaskalnu pie Emīla Jauntēva, kurš nodarbojas ar aitkopību un ir piedalījies “Laukiem būt!” konkursā. Aitu cirpšanas pakalpojuma sniegšanas biznesa plāns ieguva lauksaimniecības sadaļā otro vietu, kas patlaban ir peļņu nesoša darbība. Saimniecībā mūs sagaidīja visa četru jaunu cilvēku ģimene. Emīls pastāstīja par savu saimniecisko darbību, par īstenotajiem projektiem. Uz jautājumu, kur tiek likta vilna, Emīls saka: “Tiek vesta uz Dundagu vai uz Ķoņu dzirnavām, kur tiek pie vilnas segām vai dzijas. Daudzi aitkopji žēlojas, ka vilna jādedzina, ka nav kur likt, bet tā nav tiesa, ja grib, tad visam var atrast pielietojumu”.

Pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki bija patīkami pārsteigti par dienas ieguvumiem, par darbīgajiem jauniešiem, par degsmi,  darot to, kas patīk, un īstenojot to, kas ir izsapņots.

Sarmīte Svilāne,
LLKC Alūksnes KB uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru