Saimniekot gudri, izmantojot modernās tehnoloģijas

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa maija beigās rīkoja informatīvo dienu jauniešiem, lai iepazīstinātu skolēnus ar uzņēmējdarbības iespējām laukos. Pasākuma norisei piedalījās divas Talsu novada skolas – Vandzenes pamatskolas un Mērsraga vidusskolas audzēkņi.

Apmeklējām saimniecību “Puriņi”,  kur SIA “Lubeco” īpašnieks Dzintars Silgals skolēniem parādīja zemeņu, cidoniju laukus un saimniecības tehniku. Ieradāmies dienā, kad tika stādītas zemenes. Arī skolēniem bija iespēja izmēģināt frigo stāda iestādīšanu, kā arī  saimniecībā esošās zemeņu lasīšanas platformas, kur vienlaikus horizontālā stāvoklī ogas vāc 14 cilvēki. Tad devāmies uz ražotni, kur top dažādu ogu sukādes, ogas šokolādē, sīrupi un limonādes. Dzintars Silgals mudināja jauniešus izglītoties, atskatījās savā dzīves gājumā, kas viņu aizvedis atpakaļ uz laukiem. Saimnieks uzsvēra, ka galvenais ir darīt to, kas patīk un saimniekot gudri, izmantojot modernās tehnoloģijas! Jaunieši arī atbildēja uz konkursa jautājumiem un piedalījās viktorīnās par lauksaimniecību.

“Bandenieku” mājās Valdgales pagastā saimnieko Zviedriņu ģimene. Jaunieši iepazinās ar lauku tūrisma piedāvātajām iespējām, mājražošanu, biškopību un autoservisu. Inga Zviedriņa stāstīja par mājas vēsturi, kā uzsākuši savu uzņēmējdarbību. No bišu vaska katrs skolēns izgatavoja savu sveci. Brīvdienu mājā degustējām medus produktus ar dažādām garšām un apskatījām saimniecības pašu jaunāko lolojumu – bišu namiņu “Atpūta ar bitēm”. Namiņā ir novietotas divas gultas, zem katras gultas atrodas ap 150 000 bišu, kuras rada vēju, kustinot spārniņus 26 000 reižu minūtē. Gaiss, kurš ieplūst cauri lūkām, ir baudāms namiņā. Smaržu buķete sastāv no nektāra, ziedputekšņu, propolisa un bišu māšu peru pieniņa klātbūtnes. Visiem, kas vēlējās, bija arī iespēja speciālajā tērpā aiziet pie bišu stropiem. Tas bija ļoti interesanti – ielūkoties bišu pasaulē.

Dienas laikā jaunieši uzdeva jautājumus un jauki pavadīja laiku svaigā gaisā, apgūstot plašās uzņēmējdarbības iespējas laukos.

Pasākums notika Valsts lauku tīkla pasākuma “Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru