Saldeniekiem lauri konkursā „Laukiem būt!” jau otro gadu

Otro gadu Latvijā tiek rīkots konkurss uzņēmīgiem lauku jauniešiem „Laukiem būt!”, un otro gadu tas norisinās arī Saldus reģionā. Valsts Lauku tīkla pasākums „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” norisinās vairākos posmos, un tā noslēgums ir konkursa finālistu prezentāciju noklausīšanās un apbalvošana.

Divdesmit septiņi Saldus puses jaunieši pirmo reizi tikās informatīvajā dienā martā, kur uzzināja par valsts un ES atbalsta iespējām lauksaimniecībai un lauku attīstībai, t.sk. par LEADER pieejas projektiem, Hipotēku un zemes bankas programmām uzņēmējdarbības uzsākšanai, Saldus novada pašvaldības un Kurzemes Biznesa inkubatora atbalsta iespējām uzņēmējdarbības uzsācējiem. Martā un aprīlī četru dienu mācību programmā piedalījās piecpadsmit topošie uzņēmēji. Mācībās tika ģenerētas jaunas biznesa idejas, apgūti biznesa plāna sagatavošanas pamati, analizētas dažādas uzņēmējdarbības formas, to atšķirības nodokļu jomā un grāmatvedības kārtošanā, kā arī mārketinga stratēģija. Pēc mācībām visi jaunieši prezentēja savas biznesa idejas.

Septembrī četri drosmīgākie jaunieši biznesa plānus vēl papildināja un iesniedza konkursam, lai cīnītos ar saviem vienaudžiem Latvijā konkursā „Laukiem būt!” un saņemtu finansējumu savas idejas īstenošanas uzsākšanai.

Reģiona žūrija augstu novērtēja Mārtiņa Zommera ideju par zāģskaidu granulu ražošanas uzsākšanu Novadnieku pagastā, Līgas Šēnas fizioterapijas studijas izveidi Saldus pagastā, Uģa Grīnberga ideju daudznozaru (augļkopība, biškopība, biškopības inventāra un vīna ražošana, pasākumu rīkošana un lauku tūrisms) saimniecības izveidei Zirņu pagastā un Sintijas Freimanes retro auto restaurācijas pakalpojumu un nomas uzņēmuma izveidi Zebrenes pagastā. Visi darbi ar augstu punktu skaitu tika iesniegti republikas žūrijai. 

Trešajā kārtā par interesantākajiem tika atzīti L. Šēnas un U. Grīnberga biznesa plāni. Abi jaunieši kopā ar vēl 15 dažādu reģionu topošajiem uzņēmējiem tos prezentēja žūrijai konkursa noslēguma pasākumā LLKC centrā Ozolniekos. Konkurence bija liela, jauniešu idejas ļoti interesantas. Lūk, dažas no tām: amatniecības jomā – loku, biškopības inventāra, dažādu koka suvenīru un mēbeļu izgatavošana, ādas rotaļlietu šūšana; lauksaimniecībā – zemeņu, melleņu, siltumnīcu kultūru audzēšana; pakalpojumu jomā – fizioterapija un sporta nodarbības, skaistumkopšanas pakalpojumi.

Konkurss atnesis panākumus un finansiālu atbalstu Līgai Šēnai, jo iegūta trešā vieta, savukārt Uģis Grīnbergs izcīnīja astoto vietu un īpašu žūrijas (Hipotēku un zemes bankas un bankas „Citadele”) simpātiju balvu.

Paldies, jauniešiem par drosmi, piedaloties mācībās un konkursā! Veiksmi ideju īstenošanā!

Bilžu galerija: http://www.draugiem.lv/llkc/#/llkc/gallery/?pid=337529147

Pievienot komentāru