Saldus un Brocēnu novadā noslēgušās mācības jauniešiem

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Saldus birojā norisinājās mācības „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”. Šogad dalībnieku skaits bija mazāks nekā iepriekšējos gados, bet sanākušie jaunieši aktīvi darbojās, bija ļoti ieinteresēti piedāvātajās mācību tēmās.

Mācību informatīvā diena norisinājās 15. maijā. Sanāca kopā interesenti un arī dalībnieki no iepriekšējo gadu mācībām. Savā konkursa pieredzē dalījās Arvils Drukovskis, „Laukiem būt!” 2012. gada uzvarētājs, un Līga Šēna, 2013. gada 3. vietas ieguvēja. Pastāstīt par biznesa uzsākšanas un attīstības pieredzi bija ieradies SIA „Saldalus” īpašnieks Mārtiņš Kazradzis. Jaunieši, kuri bija gatavi mācīties tālāk, aizpildīja pieteikuma anketas, un mācības varēja sākties.

Pirmajā dienā mācību tēma bija „Ideju ģenerēšana”, kuru ļoti atraktīvi un interesanti vadīja Iveta Reinholde – LU SZF Politikas zinātnes nodaļas vadītāja. Tika pārrunāta katra jaunieša ideja, kopīgi apspriesti katras idejas plusi un mīnusi.

Otrajā dienā mācības par mārketingu vadīja Edīte Irbe – mārketinga konsultante. Jaunieši mācījās „pārdot” savas idejas. Kad pretī ir profesionāls „pircējs”, pārdot nemaz nav tik viegli, un jaunieši saskārās ar daudziem „āķīgiem” jautājumiem, kas ļāva saprast, cik mārketings ir daudzpusīgs un ka nepieciešamas zināšanas, lai veiksmīgi pārdotu. Turpmākajās dienā jaunieši apguva finanšu pamatus ar pasniedzēju LLU ESAF lektori Evitu Apsīti, biznesa plāna sastāvdaļas – ar LLKC Saldus biroja vadītāju Anitu Bērziņu un ieskatījās uzņēmējdarbības formu pamatjautājumos ar LLKC Saldus nodaļas uzņēmējdarbības konsultanti Kristiānu Rožuleju. Mācību dienu noslēgumā jaunieši atzina, ka ieguvuši daudz vērtīgu zināšanu, paticis, ka mācības organizētas ar aktīvu darbošanos, nevis teoriju vien, kā arī novērtēja, ka nebija liela grupa, kas pasniedzējiem ļāva strādāt daudz individuālāk.

Pēc mācībām jaunieši sagatavoja savas idejas rīcības plānus, kurus noslēguma dienā aizstāvēja, iegūstot sertifikātu par mācību veiksmīgu beigšanu.

 Vērtēšanā piedalījās LLKC Saldus nodaļas darbinieki, pārstāve no „Swedbank” un laikraksta „Saldus Zeme” pārstāvji. Rīcības plāni šogad bija izstrādāti ļoti kvalitatīvi un izlasot bija skaidra katra biznesa ideja. Arī prezentācijām jaunieši bija ļoti labi sagatavojušies. Līdz ar to vērtētājiem neradās daudz jautājumu un sertifikāti bija veiksmīgi nopelnīti. Pēc labi padarīta darba jaunieši devās uz Aizputi pie SIA „Eko Vīns” īpašnieka Mārtiņa Santa. Neformālā atmosfērā izvērtās ļoti interesantas diskusijas par jauniešiem uzņēmējdarbībā. Tika izjautātas arī ļoti praktiskas lietas par uzņēmējdarbības dokumentācijas kārtošanu, naudas plānošanu. 

Jaunieši tika aicināti, konsultējoties ar LLKC Saldus biroja darbiniecēm, papildināt rīcības plānus, izveidot biznesa plānu un piedalīties konkursā „Laukiem būt!”.

 

Kristiāna Rožuleja,

LLKC Saldus KB Uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru