Uzņēmīgi ļaudis laukos – radošā māja “Smilgāji”

GalerijaPrint

Saulainā maija rītā devāmies garšu piedzīvojumā uz radošo māju “Smilgāji” Vānes pagastā. Saimnieki – Bitmaņu ģimenedzīvi pilsētā nomainījuši pret lauku mieru un klusumu. Patiesību sakot, miers šeit jūtams vien lauku ainavās un putnu dziesmās, mājas saimnieki ļoti aktīvi rosās – nodarbojas gan ar mēbeļu ražošanu, gan lina izstrādājumu veidošanu, kā arī dažādu kulinārijas gardumu gatavošanu un meistarklašu vadīšanu.

Arī Saldus LLKC birojs organizēja braucienu, lai piedalītos Aigas Bitmanes maizes cepšanas meistarklasē.

Mājīgi iekārtotajā meistarklašu namiņā mūs jau sagaidīja glīti sarindotas darba vietas ar visu nepieciešamo, lai katrs dalībnieks varētu izveidot savu maizes kukulīti.

Saimniece pastāstīja, ka recepte eksperimentu rezultātā pielāgota un ir patiesi vienkārša. Vien dažas sastāvdaļas, un nepilnas stundas laikā jau iespējams mieloties ar pašu ceptu maizīti. Recepti iespējams pielāgot un variēt ar sastāvdaļām, lai pagatavotu gan sāļu, gan saldu maizi – šeit tiešām var izpausties un ļaut vaļu fantāzijai!

Šoreiz gatavojām rudzu maizi ar āboliem. Sajaucām visas sastāvdaļas un veidojām katrs savu kukulīti. Tie izdevās unikāli – sastāvdaļas visiem vienādas, bet katrs maizes klaipiņš pavisam citāds, ar savu rokrakstu.

Kamēr kukulīši cepās, saimniece mūs iepazīstināja ar saviem lina izstrādājumiem un arī ar mēbeļu ražotnē gatavotajiem interjera priekšmetiem.

ŠEIT iespējams iepazīties un apskatīt Bitman Wood un Bitman Mood ražoto.

Pēc  40 minūtēm meistarklases namiņu jau pildīja fantastiska maizes smarža. Mums bija iespēja nobaudīt saimnieces gatavotās pusdienas, nodegustēt svaigi cepto maizīti un arī brīnišķīgo burkānkūku.

Pēc jauki pavadītas dienas devāmies mājup ar jaunām zināšanām un iedvesmu. Laukos var darīt lielas lietas, ja vien ir degsme, radošums un darba spars.

Radošā māja “Smilgāji” noteikti ir vieta, kur vērts iegriezties. Liels paldies saimniecei par noderīgo meistarklasi un dalībniekiem par jauko kopā būšanu!

 

Eva Behmane,

LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru