Saimniecībā “Pincikājas” panākta dabas un cilvēka mijiedarbība

GalerijaPrint

Lejasciema pagasta “Pincikājās” saimnieko Šķenderu ģimene. Saimniece Valda ir galvenā saimniecības vadītāja un virzītāja. Ikdienā palīdz vīrs Ivars, bet brīvdienās arī bērni Elīna un Edgars ar ģimenēm.

Šobrīd zemnieku saimniecība “Ozoli 1” ir daudznozaru bioloģiskā saimniecība – biškopība, upeņu audzēšana 5 hektāru platībā, lauku tūrisms, pirts, masāžas.  Bet viss sākās 2006. gadā, kad Valda savu uzņēmējdarbību sāka ar skaistumkopšanas un veselības salona atvēršanu Lejasciema centrā. Klasiskās masāžas un solārija pakalpojumu klāsts gadu laikā ir papildināts ar Jumeiho masāžu, sporta masāžu, teipošanu. Otra saimniecības struktūrvienība ir pirts. Valda absolvējusi pirts skolu un kļuvusi par sertificētu pirtnieci. Sudala ezera krastā ir uzbūvēta pirts, kur pirts mīļotājiem iespējams izbaudīt veselības pirts rituālu, sākot ar tējas dzeršanu un sarunu par klienta veselības stāvokli un vēlmēm, vairākiem pērieniem, masāžu. Pirtī tiek izmantoti materiāli, kas iegūti turpat saimniecībā – skrubēšanai apse, vībotne, biškrēsliņu pindas; slotiņām bērzi, liepas, pīlādži, arī upenes, ceriņzari un augi, kas zied konkrētā laikā; tējām – ārstniecības augi no tuvējām pļavām un meža. Ķermeņa maskai tiek izmantots savu bišu saimju ievāktais medus. Pēc pēriena pirts apmeklētāji veldzējas ezerā vai pirts kubulā.

Sakoptajā apkārtnē šogad blakus pirtij ceļas lapene, top volejbola laukums. Jaunums ir arī telpa viesībām un jubilejām, naktsmītne 15 ciemiņiem. Galvenos celtniecības darbus veic saimnieks Ivars, viņa prasmīgajām rokām padodas koka veidojumi, kuri telpās tiek izmantoti kā dizaina elementi. “Pincikājās” atpūtnieki var vienkārši izbaudīt mieru un relaksēties ar fantastisku skatu no pirts terases uz ezeru, makšķernieki doties ar laivu ezerā makšķerēt.

Valdas un ģimenes locekļu darbs ir pamanīts un novērtēts – z/s “Ozoli 1” ši gada maijā Gulbenes novada uzņēmēju dienās tika nominēta kā ”Lejasciema pagasta goda uzņēmums 2017”. “Atzinība stimulē darboties tālāk un attīstīt savu uzņēmējdarbību”, saka Valda. “Pirmie ieguldījumi pirts būvniecībai ir rasti ar “Altum” Starta programmas atbalstu, bet sarūgtinājumu darbā radīja divu LAD projektu neapstiprināšana. Neskatoties uz grūtībām, ieceru īstenošana turpinās – bērnu rotaļu laukuma paplašināšana, plānota piepūšamo atrakciju, Sup dēļu un katamarānu iegāde. Informācijai ir izveidota mājaslapā Facebook vietnē. Lai izdodas!

Anita Rozenberga,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto: Anita Rozenberga

Foto galerija: 

Pievienot komentāru