Lībiešu svētki Mazirbē

Datums: 
5. Augusts, 2017
Nozare: 

5. augustā – tradicionāli Lībiešu svētki

Um eņtš kēmi mäddõn (U. Krasts)

Mums ir savs gājums (U. Krasts)

5. augustā Mazirbē notiks tradicionālie Lībiešu svētki. Tajos atkal pulcēsies lībieši, viņu pēcteči, radi un draugi, lai kopā pavadītu laiku dziesmās, dančos, rotaļās un saviesīgās sarunās. Lai kavētos atmiņās, satiktu sen neredzētus kaimiņus, skolas biedrus un draugus. Katram ikdienā ir savs gājums, tomēr Mazirbē Lībiešu svētkos visi ceļi satiekas, lai ar prieku savu svētku dienu pavadītu kopā. Tuvi un tāli ciemiņi no Latgales, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Somijas 5. augustā satiksies Lībiešu krastā!

Svētki sāksies ar dievkalpojumu Mazirbes baznīcā. Svētku atklāšanas ceremonijā pie Lībiešu tautas nama klātesošie pamanīs jaunus akcentus. Tad notiks visu gaidītais gājiens uz jūras malu, lai nestu sveicienus Jūras mātei dziesmās un ozola vainagā.

Nobaudījuši gardu lībiešu zivju zupu, svētku dalībnieki, viesi un ikviens nejaušs ciemiņš tiks aicināti uz koncertu improvizāciju "Kopā nākam, kopā dziedam, kopā spēku krājam!"

Lībiešu radu tauta somi šogad atzīmē savas valsts simtgadi. Prieks, ka svētku vistālākie ciemiņi – Joensū (Somija) pūtēju orķestris diriģenta Mika Hirvonena vadībā ievadīs vakara programmu somiskā noskaņā. Nedaudz vēlāk to neparasti un emocionāli turpinās somu duets Vildá un Hildá Lansmän (sāmu joikas) un Viivi Maria Saarenky (akordeons).

Ar spožu uguni, vakara dziesmām un laba vēlējumiem atkal būsim kopā svētku izskaņā līvu uguns rituālā jūras krastā.

Šogad Lībiešu svētkos piedalās ansambļi "Rāndalist", "Piški kāndla", "Līvlist", Salaspils jauktais koris "Lōja",
vasaras skolas "Mierlinkizt 2017", dalībnieki, tradicionālās dziedāšanas grupa "Burdons" (Rīga), dziedošā Igauņu ģimene (Rēzeknes novads), Liepājas aktrišu folkloras apvienība "Atštaukas", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Svīta" (Tukums), Kolkas pūtēju orķestris un danču grupa Jāņa Sīpola vadībā.

Kontaktinformācija: 
Līvu (lībiešu) savienība, Ieva Ernštreite, t.29110828
Pielikums: 
PielikumsIzmērs
ls_lv_sveetki_2017.jpg12.26 MB
Reģions filtram: