Daugavpils novada mājražotāji tiekas Daugavpils cietoksnī

Daugavpils novadā pirmais solis kopdarbības veicināšanā bija mājražotāju un amatnieku apvienošanās un iestāšanās biedrībā “Daugavpils novada uzņēmēju padome”. Rezultātā saņemts finansējums LEADER programmā un iegādāts aprīkojums ielu tirdzniecībai.

Nākamais solis – sevis prezentēšana, kopīgas izbraukuma tirdzniecības organizēšana. Tāpēc 9. jūnijā pēc LLKC iniciatīvas notika biedrības “Daugavpils novada uzņēmēju padome, novada mājražotāju, amatnieku tikšanās ar Daugavpils cietokšņa vadību un pasākumu organizatoriem par sadarbības iespējām.

Daugavpils cietoksnis ir ievērojamākais pilsētas kultūrvēsturiskais piemineklis, kā arī Daugavpils pilsētas simbols. Mūsdienās cietoksnis strauji attīstās kā tūrisma un kultūras centrs, un ik gadu tas piesaista arvien vairāk tūristu gan no Latvijas, gan arī ārvalstīm.

Tikšanas laikā Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis pastāstīja par cietokšņa attīstību, plānotājiem pasākumiem un prasībām ielu tirdzniecībai vēsturiskajā vietā. Šogad cietoksnī notiks trīs lieli pasākumi ar amatnieku tirdziņiem. Tuvākais – 3. Starptautiskais Daugavpils kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”. Festivāls notiks Daugavpilī 15. un 16.07. Festivāla mērķis ir popularizēt Daugavpils cietokšņa un pilsētas vēsturi un tēlu, kopt kara vēstures rekonstrukcijas klubu un mantojuma saglabāšanas biedrību kultūru un tradīcijas, tādējādi veicinot tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Daugavpilī.

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra vecākais klientu apkalpošanas speciālists Māris Grunskis paskaidroja pieteikšanās kārtību festivālam. Tikšanās laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar cietokšņa speciālistiem un iepriekš novērtēt tirdzniecībai paredzētās vietas, apspriest visus organizatoriskos jautājumus, kā arī izrunāt tālāko sadarbību.

Biedrība “Atmiņu lāde” Daugavpils cietoksnī, Nikolaja vārtu sānu telpās, ierīkojusi vēsturisko tērpu ekspozīciju. Tikšanās beigās biedrības “Atmiņu lāde” vadītāja Irēna Voitāne dalījās ar novada uzņēmējiem par to, kā radās šī ideja, par savu pieredzi tūristu apkalpošanā un viņu priekšrocībām.

Regīna Januševska,

Daugavpils novada lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru